Nieruchomość, w której straszy: co robić?

0

Z cyklu: Domowe ciekawostki

Można wierzyć lub nie wierzyc w siły nadprzyrodzone, są jednak ludzie, którzy nawet nie wierząc wolą “dmuchać na zimne”. W okolicy Toronto, w Georgetown, jest osoba, która założyła firmę, a dokładnie: Centrum pod nazwą InSpirit, właśnie zajmującą się “oczyszczaniem domów w sposób spirytualny”. Ogólnie chodzi o pozbywanie się negatywnej energii ze wszystkich rodzajów nieruchomości, zarówno mieszkalnych, jak I biznesowych. Okazuje się, że wielu agentow nieruchomości korzysta często z usług tej osoby, w celu oczyszczenia oraz zapewnienia przypływu pozytywnej energii.

Czasem agenci nieruchomości wzywają tę osobę w przypadku gdy nie ma za dużo zainteresowania wystawioną nieruchomością, lub też w celu oczyszczenia domu ze złych emocji, np. w przypadku rozwodów, złości, różnego rodzaju uzależnień, choroby, czy śmierci w danym domu.

Osoba, która się tym zajmuje, twierdzi, że taka czynność zawsze pomaga przed wystawieniem domu na sprzedaż. Dotyczy to również zupełnie nowych domów, które również mogą być nawiedzane przez różne złe siły.

Zazwyczaj takie spirytualne oczyszczanie nieruchomości dokonywane jest przez zespół ludzi, a trwa około dwóch godzin. Są różne techniki używane do tego: w zależności od klienta, sytuacji. Używane są też różne śroki do oczyszczania: od wszelkiego rodzaju traw, szałwii, zapachowych wiórków drewna, które się pali, do robienia hałasu, jak np.dzwonków tybetańskich, bębenków itd.

Niektórzy agenci twierdzą, że to pomaga, nie tylko oczyścić atmosfereę, lecz także ułatwia sprzedaż. Niektórzy zamawiają także ten serwis corocznie do oczyszczenia swojego własnego domostwa.

Jeśli chodzi o “oczyszczanie” domów, to osoba prowadzące ten serwis twierdzi, że jeśli jest wezwana do domu, w którym ktoś umarł, zawsze potrafi stwierdzić, w którym pomieszczeniu nastąpiła śmierć, oczywiście bez wcześniejszej wiedzy na ten temat. Nie znaczy to, że automatycznie w tym domu zacznie straszyć. Otóż zdarzały się sprawy dotyczące kupna nieruchomości w Stanach, kiedy sądy pozwalały kupującym na wycoanie się z kupna, lecz tylko w wypadku gdy sprzedający nie podali tej informacji kupującym lub kiedy sprawa zostala zatajona celowo.

Tu mała dygresja: kupującym należy zawsze udzielić prawdziwych informacji, kiedy zapytają o konkretną sprawę. Dlatego też przy kupnie każdej nieruchomości zalecam pytać o wszystko, a w niektóych wręcz sprawach, ważnych dla kupujących, umieszczać odpowiednie klauzule w umowie. Niektórzy agenci umieszczają właśnie klauzulę stwierdzającą, że w przedmiotowej nieruchomości nie nastąpił żaden zgon.

Czasami kiedy zaistnieje przypadek, że dom nie może zostać “oczyszczony” ze złych mocy, można taki dom wystawić jako właśnie nawiedzany przez takie złe moce (tzw.haunted house), oraz poszukać klientów zainteresowanych takim miejscem. Są ludzie, którzy zainteresowani będą właśnie taką nieruchomościa często w przypadku otwarcia biznesu typu “Bed & Breakfast”, lub innego rodzaju biznesu o charatekterze atrakcji turystycznej. Straszenie może okazać się magnesem przyciągającym pewną grupę turystów, poza tym odróżnia w sposób wyraźny taką posiadłość od konkurencji.

Zgodnie z tym, co podkreślają właściciele firmy z Georgetown, statystyki pokazują, że jest coraz większe zainteresowanie takimi nieruchomościami.Jest to skutek licznych telewizyjnych oraz kinowych produkcji, które pokazują takie przypadki, a więc zainteresowanie rośnie. Wielu ludzi lubi się bać. Poza tym oczekuje się, że zainteresowanie usługami “oczyszczającymi” domy ze złych mocy, również będzie rosło.

Oczywisście, z przyczyn oczywisych, statystyki pokazują, że sprzedaż takich nieruchomości zajmuje zwykle więcej czasu, niż zwykłego domu. Tylko co trzeci respondent przeprowadzonych badań twierdzil, że mógłby zamieszkać w takim domu, w którym straszy lub gdzie jest wyczuwalna nieznana siła.

Trzeba też powiedzieć, że dopiero gdzieś w ostatnich 50, może 60 latach umieranie w domu stało się  jakimś problemem. W latach wcześniejszych było to na porządku dziennym. Nastąpiła jednak pewna zmiana w postrzeganiu świata, ludzie boją się rzeczy, których nie potrafią zozumiecć. Wiele z tego wydaje się być tworem nowej kultury oraz właśnie fikcyjnymi historiami tworzonymi na potrzeby kina lub telewizji.

Życząc Państwu udanych poszukiwań, zachęcam do skorzystania z naszego pośrednictwa przy okazji zakupów wszelkiego typu, również nowo budowanych nieruchomości. Mamy najnowsze informacje bieżące bezpośrednio od deweloperow, zarówno w Toronto, Mississaudze, oraz okolicach. Oczywiście po więcej informacji, prosimy o kontakt bezpośredni. Na pewno doświadczony agent pomoże w wyborze.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości.  Dla wielu klientow jest to znaczna kwota, którą możemy Państwu wyliczyć przed zawarciem umowy.

Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo bilet losujący.

Pośredniczymy również w sprawach kupna zupełnie nowych nieruchomości, prosto od dewelopera, a także w sprzedaży nabytego prawa do zakupu, np. mieszkania w niewybudowanym jeszcze, czy też niezarejestrowanym budynku.

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numeremr: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Ryszard Sobolewski

GoWest Realty Ltd, Brokerage.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.