Nowy, tajny pocisk rakietowy w posiadaniu USA

0

Nowy pocisk jest zmodyfikowaną wersją sterowanego pocisku rakietowego typu powietrze-ziemia AGM-114 Hellfire, ale nie ma ładunku wybuchowego, co zmniejsza do minimum ryzyko spowodowania ofiar śmiertelnych wśród ludności cywilnej podczas operacji antyterrorystycznych.

Nowy pocisk rakietowy działa tak “jakby z dużej wysokości zostało zrzucone pędzące z olbrzymią prędkością kowadło” – wyjaśnił przedstawiciel administracji cytowany anonimowo w artykule “WSJ”. “Niewybuchowa”, metalowa głowica o masie ok. 45 kg jest w stanie przebić dachy samochodów i stropy budynków, w których znajdują się terroryści.

Dodatkowo głowica tego pocisku opatrzonego kryptonimem R9X jest wyposażona w sześć ostrzy. Są one wysuwane bezpośrednio przed uderzeniem głowicy w cel, “szatkując” wszystko w jego najbliższym otoczeniu. Z powodu tych latających ostrzy pocisk jest potocznie nazywany w wąskiej grupie ekspertów “bombą ninja”.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.