Polski robot edukacyjny wkracza na rynki zagraniczne, m.in. do Kanady

0

Patrząc na potencjał, jaki krył się pod ideą nauki programowania przez zabawę, wiedziałem, że sukces Photona to tylko kwestia czasu. Nie spodziewałem się jednak, że nastąpi to tak szybko i na taką skalę. Polski startup rusza właśnie na podbój USA, Chin i Kanady.

Photon zadebiutował na rynku w listopadzie 2017 r, czyli raptem półtora roku temu. Rozchodzi się jednak po szkołach na całym świecie z niesamowitą szybkością. Polski startup podaje, że w ubiegłym roku jego roboty trafiły do 2 tys. szkół – łącznie 11 tys. egzemplarzy.

Nad Wisłą za największego entuzjastę Photona uchodzić może chyba Robert Biedroń. Były prezydent Słupska za swojej kadencji hurtowo kupił go do szkół w całym mieście.

Ale karierę polski startup robi także, a może nawet przede wszystkim, poza granicami naszego kraju. Ekspansja zaczęła się od Szwecji, Australii i Singapuru. Dzisiaj Photony możemy znaleźć też m.in. w Arabii Saudyjskiej, Dubaju i Tajwanie.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.