DIABEŁ JEST WSZĘDZIE, A ZWŁASZCZA W WAGINIE, CZYLI CZAS ZDELEGALIZOWAĆ EGZORCYZMY

0

W podziemiach wielu polskich kościołów wydzielono pomieszczenia, w centrum których znajdują się specjalne stoły wyposażone w pasy do krępowania kończyn ludzi opętanych przez diabła. Te osobliwe meble przywołują naturalnie skojarzenia z amatorami sado-maso, ale sprawa jest poważniejsza.

Jeszcze dwadzieścia lat temu księży odprawiających egzorcyzmy w Polsce było jak na lekarstwo. Działali w absolutnej dyskrecji i niewiele tak naprawdę było o nich wiadomo. W ostatnich latach można jednak zaobserwować w kraju lawinowy wzrost podaży egzorcystów.

Wielu z nich ma obecnie status celebrytów. Są aktywni w mediach społecznościowych, piszą książki i nagrywają płyty z kazaniami, które najwidoczniej nieźle się sprzedają. Cała rzesza zagorzałych słuchaczy prawd, które głoszą, traktuje je ze śmiertelną powagą. Może być ich dziś nawet stu pięćdziesięciu, choć według niektórych katolickich mediów to wciąż stanowczo za mało.  Żniwo opętanych, jak twierdzą, jest bowiem wielkie.

CO SIĘ DZIEJE W CZASIE EGZORCYZMÓW I WIĘCEJ O TYM 

w artykule Artura Nowaka w “Krytyce Politycznej”

“Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos”, ARTUR NOWAK, MAŁGORZATA SZEWCZYK-NOWAK

o książce

“Dzieci, które gorszą”, ARTUR NOWAK

o książce

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.