Komisarz UE Elżbieta Bieńkowska w Toronto

1

Elżbieta Bieńkowska, komisarz UE odpowiedzialna za rynek wewnętrzny, rozwój oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, odwiedziła w dniach 6-7 czerwca Kanadę w celu promowania połączeń biznesowych pomiędzy Unią Europejską a Kanadą. Komisarz Bieńkowska i Navdeep Bains, minister innowacji, nauki i rozwoju gospodarczego Kanady, wzięli udział w ceremonii podpisania porozumienia administracyjnego w sprawie współpracy.

This slideshow requires JavaScript.

Kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa między Kanadą a UE (CETA) zwiększa handel Kanady z Unią Europejską, drugim co do wielkości rynkiem na świecie i pomaga tworzyć miejsca pracy w Kanadzie. Podpisana w październiku 2016 r. CETA weszła w życie we wrześniu 2017 r.

Podpisane rozumienie dotyczy współpracy w zakresie innowacji poprzez bliższe relacje między klastrami po obu stronach Atlantyku. Pięć kanadyjskich superklastrów to Protein Industries, Ocean, Digital Technology, Advanced Manufacturing and SCALE.AI.

Porozumienie pomoże małym i średnim przedsiębiorstwom rozwijać handel transatlantycki i innowacyjność, poprzez ułatwienie powiązań i wymianę najlepszych praktyk między przedstawicielami UE i Kanady. 

Przed wizytą komisarz Bieńkowska powiedziała: „UE i Kanada są naturalnymi partnerami. Firmy z obu stron Atlantyku mogą połączyć swoją wiedzę i potencjał innowacyjny, aby zbudować silną bazę przemysłową. Jesteśmy zainteresowani zintensyfikowaniem naszej współpracy w bardziej strategiczny i zrównoważony sposób (…)”

Zwiększając handel między partnerami, CETA tworzy miejsca pracy i nowe możliwości dla przedsiębiorstw. 

Podpisanie porozumienia administracyjnego w sprawie współpracy odbyło się w Humber College w Toronto, gdzie komisarz Bieńkowska wygłosiła przemówienie programowe, odbyła dwustronne spotkanie z ministrem Bainsem i wzięła udział w dyskusji na temat możliwości rozwoju współpracy UE i Kanady.

This slideshow requires JavaScript.

Tuż przed wyjazdem komisarz Bieńkowska spotkała się z grupą przedstawicieli Polonii ontaryjskiej. Była to ciekawa okazja aby porozmawiać Unii, Polsce i przyszłości.

Canada and EU collaborate on superclusters

This slideshow requires JavaScript.

Foto: https://audiovisual.ec.europa.eu

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

1 Comment

  1. Joanna Kot on

    Zawsze uważałam, że to mądra kobieta, jeszcze kiedy była wicepremierem.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.