Kto zaśpiewa hymn na 6. meczu Raptors?

0

Na meczu numer 6 finałów NBA dzisiaj wieczorem w Oakland hymn zaśpiewa słynna wokalistka z kanadyjska Sarah McLachlan.

Piosenkarka z Vancouver, która jest także wielką fanką koszykówki – wykona hymn kanadyjski na Oracle Arena, gdzie Toronto Raptors liczą na zwycięstwo nad kalifornijską drużyną Golden State Warriors.

„To wielka sprawa” – powiedziała McLachlan z międzynarodowego lotniska w Vancouver, przed odlotem do Kalifornii.

„My, Kanadyjczycy, nie mamy wielu okazji do świętowania bycia Kanadyjczykami … i wspaniale, że w ten sposób będę reprezentować mój kraj”.

McLachlan powiedziała, że NBA zwrócił się do niej z prośbą o zaśpiewanie hymnu jeszcze przed rozpoczęciem serii, ale jedyną datą, kórą mogła zaoferować w swoim napiętym kalendarzu, był 13 czerwca.

McLachlan planuje założyć koszulkę Raptors dopiero po odśpiewaniu hymnu.

Wykonywanie hymnu przed historycznym meczem budzi w niej dreszczyk emocji, ale artystka jest równie podekscytowana perspektywą oglądania gry na żywo.

Patrick Monahan z zespołu rockowego San Francisco Train zaśpiewa hymn amerykański.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.