Polska najlepsza w eliminacjach Euro. Nikt nie ma skuteczniejszej obrony

0

W pierwszych czterech spotkaniach kwalifikacji Biało-Czerwoni pokonali kolejno: na wyjeździe Austrię 1:0, u siebie Łotwę 2:0, w Skopje w ostatni piątek Macedonię Północną 1:0 i w poniedziałek na Stadionie Narodowym Izrael 4:0. Po tych starciach polska ekipa ma bilans bramkowy 8:0. To dokonanie podopiecznych trenera Jerzego Brzęczka może robić wrażenie. 

Filar naszej defensywy Kamil Glik i spółka mogą być z siebie dumni. Obrona reprezentacji Polski nie straciła jeszcze gola i okazuje się, że jest już ostatnią, która dokonała tej sztuki. Do wtorkowych meczów eliminacyjnych czystym kontem po stronie strat mogły pochwalić się jeszcze tylko reprezentacje Turcji i Włoch.

To się jednak zmieniło. Bardzo dobrze spisujący się do tej pory Turcy stracili pierwszego gola w kwalifikacjach w rozgrywanym w Rejkiawiku spotkaniu z Islandią. Drogę do ich bramki jako pierwszy znalazł Ragnar Sigurdsson. Środkowy obrońca trafił dwukrotnie, a jego zespół dość niespodziewanie triumfował 2:1.

Także na Włochów znalazł się mocny. Reprezentanci Italii w Turynie nie zdołali powstrzymać świetnego strzelca Bośni i Hercegowiny Edina Dżeko. Ostatecznie jednak gospodarze nie mieli powodów do zmartwienia, bo wygrali 2:1.

Ciąg dalszy rywalizacji w eliminacjach Euro 2020 we wrześniu.

Na podstawie doniesień agencyjnych opracował Zbigniew Bełz

 

Poleć:

O Autorze:

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.