Tradycyjne Wianki nad Jeziorem Ontario

2

W sobotę odbyły się tradycyjne “Wianki” w ogrodach Konsulatu Generalnego RP w Toronto.

W programie artystycznym, przygotowanym i prowadzonym przez Andrzeja Rozbickiego, wystąpili artyści Arthur Wachnik, Arthur Lewinowicz (skrzypce), Siona Neale-Majewska, Margaret Lewinowicz, Maurycy Migula (fortepian) i Wiktoria Lewinowicz (wiolonczela).  

A co było grane i śpiewane? Mnóstwo przebojów, przy których widzowie śpiewali a i tańczyli, czyli bawili się wybornie.

Zdjęcia poniżej: Andrzej Rozbicki.

This slideshow requires JavaScript.

Na Wiankach odbywa się co roku konkurs z nagrodami na najładniejszy wianek, więc panie wyglądają kolorowo i radośnie. Byla też loteria, a także kiełbaski i słodkości. A na koniec, jak co roku, wszyscy uczestnicy imprezy puszczali wianki na Jeziorze Ontario.

Jak mówią ci, którzy tam byli, było wesoło, dopisała i pogoda, i frekwencja – w konsulatowych ogrodach zgromadziło się ponad 300 osób.

Spiritus movens tej imprezy od lat jest Teresa Wierzbicka, Prezes Ogniwa 15 Federacji Kobiet. To ona dba o całość, przygotowuje, planuje i pieczołowicie dogląda przebiegu imprezy. To jej “dziecko”.

Jak co roku, zebrane podczas “Wianków” fundusze zostaną przekazane na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom w Polsce, bo Wianki do impreza charytatywna i pomoc dzieciom w Polsce jest jej głównym celem.

This slideshow requires JavaScript.

Gratulacje dla wszystkich, którzy brali udział w przygotowaniu Wianków 2019.

•••

O Wiankach 2015 w “Gazecie”:

• Wieczór zabawy i pomocy

• Wywiad z gośćmi Wianków – aktorami z “M jak miłość”

 

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

2 Comments

  1. Witajcie. Wiele z tych artykułów jest nieco starawa i czytając to wydanie, mam wrażenie, że się nieco gubię… Polacy nie lubią prezydenta Obamy – zaglądam więc, a tam tekst z 2012r. o wiankach już z 2015r etc. Może są one ciekawe, ale jakby nie z tej epoki. Pozdrawiam i niestety nie polecam, chociaż teksty są ciekawe.

    • Malgorzata P. Bonikowska

      Nie bardzo wiem o których artykułach Pani mówi. Jeżeli o tych poleconych na dole, to oczywiście, że dotyczą poprzednich edycji tej dorocznej imprezy. Trudno aby o jednej imprezie w jednym roku pisać więcej niż jeden… Także pozdrawiam.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.