W podróż bez paszportu (ale z telefonem)

0

Już niedługo być może będzie można podróżować i nie potrzeba będzie paszportu do wejścia na pokład samolotu. Torontońskie lotnisko Pearsona chce wprowadzić podróże “bez papieru”, a pasażerowie będą mieli w swoich telefonach wszystkie dokumenty potrzebe aby wsiąść do samolotu

W komunikacie prasowym lotnisko Toronto Pearsona ogłosiło w środę, że rozpocznie projekt pilotażowy, który umożliwi podróżnym lot do Holandii bez wydrukowanego biletu i bez paszportu.

W tym pierwszym w historii badaniu pilotażowym wezmą udział rząd Kanady, Światowe Forum Ekonomiczne, Holandia i lotniskiem Toronto Pearson i Holandią. Badanie sptawdzi w praktyce system, pozwalający podróżnym korzystać z telefonu do podróży międzynarodowych.

Zgodnie z komunikatem prasowym, nowy system ułatwi pasażerom podróżowanie i sprawi, że będą mieli większą kontrolę nad swoimi danymi osobowymi.

Obecnie dane identyfikacyjne są przechowywane w chipie w paszporcie pasażera, ale dzięki nowemu systemowi pasażerowie będą mogli bezpiecznie przechowywać i kodować te dane na swoim osobistym telefonie komórkowym.

Będą mogli wyrazić zgodę na udostępnienie tych informacji organom granicznym i liniom lotniczym podczas podróży, korzystając z telefonu jako paszportu.

Ten system zapewni pasażerom pierwszeństwo na lotnisku.

Pilotażowy system podróży bez papieru będzie najpierw testowany przez resztę 2019 roku.
Jednak pierwsza elektroniczna podróż pasażerów z Toronto do Holandii przewidywana jest na początku 2020 roku.

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.