Wódka, whisky i inne mocne alkohole w lokalnych sklepach w Ontario?

0

Izba Handlowa Ontario (OCC) zaleca szereg zmian, które według niej „zmodernizują” sprzedaż alkoholu w prowincji – w tym rozszerzenie sprzedaży mocnych alkoholi na małe lokalne sklepiki (convenience stores/corner stores).

Zalecenia zostały opublikowane w nowym raporcie w poniedziałek rano.

Sposób sprzedaży alkoholu w prowincji zmienia się od kiedy rząd konserwatywny postanowił umożliwić wszystkim sklepom spożywczym w Ontario sprzedaż piwa i wina. Przepisy zostały uchwalone ale nie ma jeszcze daty wprowadzenia ich w życie.

Oprócz łatwiejszego dostępu do alkoholu, komisja wzywa prowincję do zmiany ustawy o licencjach alkoholowych, aby umożliwić producentom alkoholu sprzedaż ich produktów za pośrednictwem sprzedaży internetowej, co pozwoliłoby firmom stworzyć sektor alkoholowego e-commerce.

Inne zalecenia to:

• Stworzenie nowej licencji na alkohol, która pozwoliłaby na istnienie prywatnych, niezależnych sklepów z winami.
• Obniżenie podatku na wina ontaryjskie.
• Danie klientom więcej opcji handlu online i dostaw do domu.
• Zlikwidowanie barier handlowych między prowincjami, aby umożliwić producentom sprzedaż do innych prowincji.

Po tym jak rząd reklamował ekspansję opcji sprzedaży alkoholu w prowincji, środowiska służby zdrowia wyraziły obawy na temat wpływu, jaki może to mieć na ludzi zmagających się z uzależnieniem.

Niedawny raport medycznego komisarza ds. zdrowia w Toronto ostrzega, że zapowiadane zmiany mogą wywołać nowe problemy społeczne i zdrowotne w mieście, i zalecił więcej konsultacji z gminami przed wprowadzeniem nowych przepisów w życie.

Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z Ottawy wykazało, że coraz więcej młodych ludzi w Ontario – zwłaszcza młodych kobiet – trafia do szpitalnych oddziałów ratunkowych z powodu nadmiernego spożycia alkoholu.

W swoim raporcie komisja oświadczyła, że ​​prowincja powinna współpracować z „odpowiednimi zainteresowanymi stronami”, takimi jak Ontario Medical Association i Ontario Public Health Association, aby opracować kompleksowe kampanie edukacji publicznej, które skupią się na zwiększaniu świadomości zagrożeń alkoholu dla zdrowia.

 

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.