Happy 4th of July Independence Day to our Neighbours (Neighbors)!

0

Naszym amerykańskim Czytelnikom, Sympatykom i Przyjaciołom –

życzymy radosnego święta ich kraju!

Dzień Niepodległości (Independence Day) – święto państwowe w Stanach Zjednoczonych obchodzone corocznie 4 lipca w rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii, co miało miejsce w 1776 roku.

W Dzień Niepodległości w Stanach Zjednoczonych odbywają się liczne koncerty, parady i festyny. Tradycją są również przemówienia o tematyce patriotycznej wygłaszane przez polityków i urzędników państwowych. Natomiast po zmierzchu mają miejsce pokazy sztucznych ogni.

Chociaż święto nieoficjalnie obchodzono już od 1777 r., dopiero w 1870 r. Kongres Stanów Zjednoczonych oficjalnie ustanowił czwarty lipca dniem wolnym od pracy bez wynagrodzenia dla urzędników federalnych. W 1931 r. zmieniono prawo, przyznając im wynagrodzenia za dzień wolny od pracy. (Wikipedia)

Inne –  militarne – obchody za Trumpa

Zwykle prezydenci USA tego dnia organizowali pikniki dla zaproszonych gości oraz pracowników administracji państwowej i obserwowali ognie sztuczne z balkonu Białego Domu.

Donald Trump ma jednak inną koncepcję tegorocznych obchodów 4 lipca.

4 lipca będzie miał charakter militarny, pokazujący jak silną potęgą są Stany Zjednoczone.

Prezydent Trump postanowił, że nad Waszyngtonem mają przelecieć myśliwce wojskowe, a na ulicach pojawią się amerykańskie czołgi.

Pokaz fajerwerków ma być znacznie bardziej spektakularny niż zwykle, a podczas przemówienia Trumpa przy pomniku Lincolna ma być obecna gwardia honorowa i kompania reprezentacyjna.

A tak to wyglądało za jego poprzednika:

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.