Jadalne opakowanie stworzone przez Polkę

0

Róża Rutkowska, projektantka, absolwentka School of Form Uniwersytetu SWPS, stworzyła ekologiczne opakowanie, które może przyczynić się do zmniejszenia użycia plastiku.

SCOBY (Symbiotic Culture Of Bacteria and Yeast) to materiał wyprodukowany z odpadów rolniczych. Można używać go do pakowania żywność, dzięki czemu na dłużej zachowa ona swoją świeżość. Surowiec ten nadaje się do spożycia wraz z zawartością. Jest również w pełni kompostowalny.

Pomysł na to ekologiczne rozwiązanie powstał w efekcie pracy dyplomowej podczas studiów z wzornictwa. Wychowywana w rodzinie rolniczej Rutkowska, postanowiła połączyć wiedzę na temat produkcji tworzyw sztucznych z analizą procesu uprawy roślin. Punktem wspólnym okazały się odpady. W rolnictwie przetwarzane i wykorzystywane ponownie, w przemyśle traktowane jako śmieci.

Projektantka odkryła, że tworzywa i materiały odpowiednie do pakowania żywności, można wytworzyć. Wystarczy wykorzystać do tego bakterie i grzyby. Tak powstało SCOBY.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.