Jak spędzić ciekawie weekend?

0

Dokąd się wybrać, co robić zmiast siedzieć w domu? Toronto oferuje zawsze wiele ciekawych imprez, a lato to czas na odrobinę przygody.

Oto nasze propozycje:

• Taste of Germany Festival

Pierwszy w Toronto festiwal kultury i kuchni niemieckiej, organizowany przez Konsulat Niemiec w Toronto. Pyszności kuchni niemieckiej, występy muzyczne, konkurs strzelania goli i atrakcje dla dzieci. Dużo informacji o kursach języka niemieckiego i możiwościach wyjazdów do Niemiec.

Niedziela, godz. 10.00-15.00, Evergreen Brickworks, 550 Bayview Avenue, wstęp wolny. 

• Toronto Pizza Fest 2019 at Ontario Place

Kolejna dycja tej imprezy – poand 20 najbardziej znanych restauracji specjalizujących się w pizy i włoskiej kuchni (spaghetti carbonara, meatball sandwiches, a także słodycze od gelato do tiramisu).

Sobota, godz. Ontario Place, 955 Lakeshore Boulevard West, wstęp $7.95+. Website: https://pizzafestival.ca/

• Kaghazrangi Toronto

Weekend z kulturą i kuchnią perską. Wiele atrakcji.

Sobota-niedziela, 1 Delisle Avenue (Yonge St.& St. Clair St.), wstęp $15 ($10 na stronie internetowej), dzieci – wstęp wolny.


• Moon Landing Festival

Festiwla o tematyce Księżyca w 50. rocznicę lądowania na księżycu. Muzyka, pokazy filmów i wiele ciekawych aktywności, także dla dzieci. Wystawa “The Moon: A Voyage Through Time”.
 
Sobota i niedziela, sobota do godz. 23.00 (oglądanie gwiazd), Aga Khan Museum, 77 Wynford Drive, bezpłatny transpory autobusem z centrum Toronto
 
 

• Outdoor Community Film Night at Tom Riley Park

Bezpłatna projekcja filmu “The Book of Life” pod gołym niebiem w parku Tom Riley. Impreza sponsorowana przez Arts Etobicoke i Montgomery’s Inn, które także zapewniają bezpłatny popcorn i napoje. Trzeba przynieść własne krzesełko albo koc. W razie deszczu projekcja w Montgomery’s Inn.

Sobota, godz. 20.00-22.30, Tom Riley Park, 3216 Bloor St W, wstęp wolny

 

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.