Kanada w pierwszej trójce na świecie

2

Kanada często plasuje się na szczycie różnego rodzaju rankingów. Tym razem stało się tak znowu, a ranking, o którym mowa, to lista najlepszych do życia krajów dla ekspatów.

Ekspaci specjaliści, którzy wyjechali z kraju, aby podjąć pracę za granicą.

W tym rankingu Kanada znalazła się na trzecim miejscu po Szwajcarii i Singapurze. Została uznana za drugie po Turcji „najbardziej przyjazne miejsce na świecie dla zagranicznych gości”.

Doroczny ranking HSBC Expat został zrealizowany przez YouGov na zlecenie HSBC i dotyczył różnych aspektów życia i pracy poza krajem pochodzenia (np. warunków wychowywania dzieci, wynagrodzenia czy łatwości aklimatyzacji).

Polska zajęła pozycję 13. – o 10 miejsc lepszą niż rok temu.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

2 Comments

  1. Malgorzata P. Bonikowska

    Ostatnie dane ze spisu powszechnego 2016 pokazują, że tylko 29,3% poulacji Ontario to “visible minorities”, z czego Hindusi stanowią niewielką część, bo wchodzą w to wszyscy “niebiali” (Chińczycy, imigranci z Afryki, a także z innych częsci Azji itp.). Niewiele ma to wpólnego z rządem premiera Trudeau – poprzedni spis wykazał 25,9%.

  2. Christopher on

    Chyba dla ” ekspertow” w turbanach bo tych zwlaszcza w Ontario przybywaja ” tabory” , pracuje na lotnisku to widze co sie dzieje i to 3 – 4 razy w tygodniu przylatuja samoloty wyczarterowane glownie z Indii , plus samoloty liniowe zawsze komplet pasazerow , z czarterow kierowani sa do halu przejsciowego gdzie trwa procedura wypisywania dokumentow stalego lub czasowego-(studenci) pobytu w Kanadzie . Takze w krotkim czasie z 3- go miejsca spadnie na 30-te “dzieki” Trudeau i jego administracji ktora bez -mala faworyzuje jedna nacje czyli Hindusow . Jego jednak po przegranych wyborach nie bedzie to dotyczylo bo mieszka i pochodzi z Qubeck-u a w tej prowincji ( co mi sie podoba) dominuja w wiekszosci “biali” Kanadyjczycy .

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.