Nina Geysztor Zawirska (1925-2019) nie żyje

3

Najbliższa ukochana Przyjaciółka, wspaniała, mądra i piękna kobieta, dziennikarka, człowiek, który pomagał każdemu, jedna z ostatnich dam 

NINA GEYSZTOR ZAWIRSKA

(17 grudnia 1925 – 17 lipca 2019)

zmarła po długiej chorobie, spokojnie, wśród bliskich Jej ludzi.

Nino Kochana – nigdy Cię nie zapomnimy, jesteś z nami cały czas, zawsze blisko. Kochamy Cię, dziękując Ci za tysiące przegadanych godzin – 

Małgorzata P. Bonikowska i Zbyszek Bełz

R.I.P.  

“Gazeta” bedzie publikować pozostawione nam przez Ninę Jej dawne felietony z cyklu “O…”, aby przypomnieć światu Jej myśli i spostrzeżenia. Wkrótce ukaże się dłuższe wspomnienie o Ninie Geysztor-Zawirskiej. Tutaj jeden z felietonów publikowanych w “Gazecie” drukowanej w cyklu “GadaNina” pt. “Syf a sprawa polska”.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

3 Comments

  1. Absolutnie czarująca Osoba, nawet na odległość. Szalenie mi przykro, że nie udało mi się z nią pożegnać. Czy jest możliwość, by skontaktowała się ze mną Jej rodzina? Rozmawiałyśmy kiedyś o pewnym projekcie i chciałabym podjąć ten temat, szalenie żałuję, ze się spóźniłam – nie otrzymałam już odpowiedzi na mój email.

    Serdecznie pozdrawiam

    margola.sularczyk małpa gmail.com

  2. Ja rowniez znalam pania Nine, zaraz po przyjezdzie do Canady w 1982r, bylam na bankiecie wsrod “tzw.starej polonii” bankiet byl w potem Old Mill bankiet hol, bylo wspaniale, chwile z nia rozmawialam, byla wspanialym i cieplym czlowiekiem, pozniej w Zwiazkowcu czytalam zawsze jej felietony, – wspaniale jak zwykle, CZESC JEJ PAMIECI.

  3. Janusz Kąkol on

    Wspaniała Pani Nina – czytałem jej artykuły w Gazecie kiedy jeszcze wychodziła drukiem. Ten cykl GadaNina. Zachwycał mnie jej jęztk, spostrzegawczość, finezja. To prawda – dama jakich już nie ma. Miałem teżokazję Ją osobiście poznać na kabarecie Pod Bańką. To był dla mnie zaszczyt moż z Nią chwilę pogwarzyć. R.I.P.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.