Nowy wakacyjny cykl: Nasza przepiękna Kanada (zdjęcie 2)

2

Zaczęło się lato. Jeździmy na wakacje, a, otrzymał  także przyjeżdżają do nas goście – rodzina, przyjaciele. Dlatego postanowiliśmy codziennie pokazywać Państwu jedno przepiękne zdjęcie z Kanady. Zapraszamy na codzienne oglądanie jednej migawki z naszego ogromnego i malowniczego kraju.

Dzisiaj fotka numer 2. To słynny hotel (Fairmont) Le Chateau Frontenac w Quebec City, nad rzeką Św. Wawrzyńca, w historycznej dzielnicy miasta Upper Town. Zaprojektowany przez Chateau Frontenac was designed by Bruce’a Price’a, i zbudowany przez firmę  Canadian Pacific Railway. Otwarty w 1893 roku, został uznany za National Historic Site of Canada w roku 1981.

Czy byłeś/byłaś tam? Jeśli tak, to jaki wrażenia?

Tu zobacz zdjęcie 1

Polecamy: 

50 dowodów na to, że Kanada jest wyjątkowa

20 najpiękniejszych miejsc w Kanadzie

Na Dzień Kanady, jak radził JFK

Kanada po raz drugi najlepszym krajem świata

 

 

 

 

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

2 Comments

  1. Ja tez bylam w Quebec City z cala rodzina , hotel ogladalismy z zewnatrz i wewnatrz ale nie nocowalismy w nim. to bylo 4 lata temu , ceny tez byly wysokie , natomiast zwiedzilismy prawie cala prowincje Quebec , polecam, warto sie wybrac, potem pojechalismu na wyspe Ksiecia Edwarda i Ani z Zielonego Wzgorza.

  2. Jolanta K. on

    Byliśmy, ale nie mieszkaliśmy w tym hotelu (ceny są bardzo wysokie!), ale za to pooglądaliśmy i na zawnątrz i wewnątrz – robi wrażenie. Są tam apartamenty gwiazd, Celine Dion i słynnych polityków. Nie byliśmy w nich (nie ma wstępu), ale oglądaliśmy zdjęcia. Piękne. Hotel na skarpie, więc architektra bardzo ciekawa. Warto zobaczyć

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.