Nowy wakacyjny cykl: Nasza przepiękna Kanada (zdjęcie 15)

0

Kontynuujemy wakacyjną fotowycieczkę po Kanadzie – codziennie zapraszamy do oglądania jednej migawki z naszego ogromnego i malowniczego kraju.

Dzisiaj fotka numer 15.

Calgary Stampede /wym. stampid/ to niezwykła, malownicza impreza odbywająca się co roku w mieście Calgary w Albercie. Tegoroczna odbywała się w dniach 5-14 lipca (fatalna pogoda z ulewnymi deszczami bardzo ją popsuła). 10-dniowe Calgary Stampede to połączenie rodeo, z wystawą i festiwalem, a jego organizatorzy zapewniają, że jest ono “The Greatest Outdoor Show on Earth”. Jego początki to rok 1886, kiedy zorganizowano pierwszą imprezę, która przeszła szereg przemian – w 1918 roku miała szczególny charakter jako uczczenie powracających z I wojny żołnierzy, a w 1923 roku impreza nabrała charakteru wydarzenia corocznego kiedy połączyła się z Calgary Industrial Exhibition i powstało doroczne Calgary Exhibition and Stampede.

Obecnie Calgary Stampede co roku przyciąga ponad milion turystów z całego świata i chociaż wzbudza protesty obrońców praw zwierząt, jest uważane za symbol Calgary, nazywanego także”Cowtown”. Tradycyjnie w imprezę włączają się lokalne społeczności rdzenne, prezentując swoją bogatą kulturę.

Poprzednie zdjęcia:

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

Zdjęcie 5

Zdjęcie 6

Zdjęcie 7

Zdjęcie 8

Zdjęcie 9

Zdjęcie 10

Zdjęcie 11

Zdjęcie 12

Zdjęcie 13

Zdjęcie 14

Polecamy też o Kanadzie:

50 dowodów na to, że Kanada jest wyjątkowa

20 najpiękniejszych miejsc w Kanadzie

Na Dzień Kanady, jak radził JFK

Kanada po raz drugi najlepszym krajem świata

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.