Nowy wakacyjny cykl: Nasza przepiękna Kanada (zdjęcie 7)

1

Kontynuujemy wakacyjną fotowycieczkę po Kanadzie – codziennie zapraszamy do oglądania jednej migawki z naszego ogromnego i malowniczego kraju.

Dzisiaj fotka numer 7.

To Athabasca Falls – wodospad w parku narodowym Jasper National Park w górnym biegu rzeki Athabasca, ok. 30 km na południe od miejscowości Jasper w Albercie.

Ma wysokość 24 m i szerokość 18 m. Wodospady w parku Jasper nie są wysokie, ale mają największą moc spośród wodospadów w Górach Skalistych.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

1 Comment

  1. Kilkanaście lat temu zwiedzałem te piękne miejsca , nie tylko w Kandzie, ale również USA Objechałem całą Amerykę i prawie połowę Kanady. Widziałem najpiękniejsze miejsca w tym zakątku świata. Dziś mam 87 lat i nie nadaję się do takich podróży

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.