Pieniądze na walkę z gangami w Toronto

0

Policja w Toronto otrzyma natychmiast 4,5 miliona dolarów od władz miejskich, prowincyjnych i federalnych w celu zaradzenia wzrostowi przemocy z użyciem broni.

Szef policji Toronto, Mark Saunders, przedstawi w najbliższych dniach swój plan rozwiązania problemu wzrostu liczby strzelanin i wykorzystania nowych funduszy.

Burmistrz Toronto John Tory powiedział, że pieniądze te pozwolą na to, aby policja mogła „przeanalizować techniki, które mogą być pomocne w zwalczaniu gangów ulicznych związanych z większością strzelanin w mieście, i zwiększyć obecność policji, aby ludzie czuli się bezpiecznie.”

Tory dodaje, że fundusze zostaną przeznaczone na nadgodziny dla funkcjonariuszy policji. 

Jednak szef policji Saunders powiedział CityNews w zeszłym tygodniu, że uruchomienie systemu nadgodzin z dnia na dzień nie jest tak proste, jak się uważa. Wymaga to 5-tygodniowego wyprzedzenia.

Premier Doug Ford powiedział, że wkład prowincji w wysokości 1,5 miliona dolarów pochodzić będzie z 25 milionów dolarów przeznaczonych w ciągu najbliższych czterech lat na walkę z przemocą z użyciem broni i gangów w Toronto.

 

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.