Darmowe rowery w Toronto

0

Wygląda na to, że jazda na rowerze w mieście będzie o wiele łatwiejsza dzięki nowemu partnerstwu miasta i Bike Share Toronto. Darmowe przejażdżki rowerowe są oferowane wszystkim chętnym w każdą środę do końca sierpnia. 

Przez cały sierpień korzystający z Bike Share Toronto mogą jeździć za darmo w każdą środę.

Miasto Toronto, dzięki sponsorstwu CAA South Central Ontario, uruchomiło ten program.

„Ponieważ Toronto stale się rozwija, ważne jest, aby ludzie mogli się poruszać po mieście. W ciągu ostatnich czterech lat miasto Toronto inwestowało w rozbudowę Bike Share Toronto, aby wszyscy mieszkańcy i przyjezdni mogli jeździć na rowerze po mieście”, mówi burmistrz John Tory o tej inicjatywie.

W środy w sierpniu można wziąć rowery za darmo na okres do 30 minut i zwrócić je na dowolnej stacji rowerowej w całym mieście. Dobrą rzeczą jest to, że po upływie tych 30 minut można wziąć kolejny rower na następne 30 minut.

Aby skorzystać z tej możliwości, trzeba pobrać aplikację CycleFinder, odwiedzić jedną z wielu stacji wynajmu rowerów i postępować zgodnie z instrukcjami.

Od czasu niedawnej rozbudowy systemu Bike Share Toronto, w mieście jest obecnie 465 stacji rowerowych oferujących około 5000 rowerów.

Tylko w tym roku odnotowano ponad 1,2 miliona przejażdżek.

Więcej o Bike Share Toronto

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.