Dwaj poszukiwani mordercy znalezieni martwi

0

Koniec poszukiwań i bardzo długiej obławy na dwóch młodych mężczyzn, którzy zamordowali trzy osoby. Znaleziono ich zwłoki w środę nad rzeką Nelson w Kolumbii Brytyjskiej.

19-letni Kam McLeod i 18-letni Bryer Schemegelsky byli poszukiwani od połowy lipca, kiedy w Kolumbii Brytyjskiej znaleziono ciała pierwszych dwóch ofiar. Potem była jeszcze jedna.

Śledztwo w sprawie morderstw trwa.

Najpierw policja znalazła kilka przedmiotów należących prawdopodobnie do nastolatków, m.in. łódkę. A potem ich ciała na brzegu rzeki Nelson, około 8 km od porzuconego przez nich spalonego samochodu.

To koniec obławy, w ramach której przeszukano w sumie  obszar o powierzchni 11 tys. km2 i sprawdzono około 500 domów i opuszczonych budynków.

Skąd te intensywne poszukiwania?

15 lipca znaleziono zwłoki australijsko-amerykańskiej pary obok niebieskiego vana na poboczu autostrady w Kolumbii Brytyjskiej. Na ciałach 23-letniego Lucasa Fowlera i 24-letniej Chyny Deese były ślady po kulach. Według ustaleń śledczych para zatrzymała się, by naprawić samochód – wtedy prawdopodobnie zostali zaatakowani. Jeden ze świadków miał widzieć ich rozmawiających z jednym z podejrzewanych nastolatków.

Młodzi, zakochani, zamordowani

Cztery dni później i 500 km dalej policja z Dease Lake znalazła ciało 64-letniego botanika z uniwersytetu w Vancouver Leona Dycka. Wtedy zaczęto poszukiwać McLeoda i Schmegelsky’ego.

Spalony samochód nastolatków odnaleziono na poboczu około 2 km od ciała Dycka. 

Ojciec młodszego chlópca, Bryera

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.