GUS opublikował katastrofalne dane

0

Inflacja wyniosła w lipcu 2,9 proc. w ujęciu rocznym – podał Główny Urząd Statystyczny. Oznacza to, że wskaźnik ten pobił nowy rekord w ostatnim czasie.

Inflacja na poziomie aż 2,9 proc. to najwyższy wynik od października 2012 r. (3,4 proc). Oznacza to też, że inflacja przekroczyła już cel inflacyjny NBP, który wynosi 2,5 proc. GUS zarejestrował też bardzo wysoki skok cen żywności.

W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku w lipcu według GUS-u wzrosły ceny żywności i napojów bezalkoholowych (6,8 proc., z czego 7,3 proc. na samej żywności), napojów alkoholowych i tytoniu (1,2 proc.), użytkowania mieszkania (2 proc.), zdrowia (3,7 proc.), rekreacji i kultury (3 proc.), edukacji (3,1 proc.), restauracji i hoteli (4,4 proc.) oraz innych towarów i usług (1,9 proc.). Spadły ceny odzieży i obuwia (-1,5 proc.) oraz łączności (-1,1 proc.) i transportu (0,3 proc.).

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.