Mordercy samobójcami – bilans: pięć osób nie żyje

0

Dwóch młodych mężczyzn z Kolumbii Brytyjskiej podejrzanych o zamordowani trzech osób popełniło samobójstwo przez zastrzelenie się.

Policja powiedziała, że ​​wygląda na to, że Bryer Schmegelsky i Kam McLeod nie żyli już od kilku dni, kiedy ich ciała znaleziono w środę, ale dokładny czas ich śmierci nie jest znany. Sekcja zwłok została wykonana przez lekarza z Manitoby.

Policja powiedziała w poniedziałek w oświadczeniu, że istnieją wyraźne znaki, że młodzi mężczyźni żyli przez kilka dni podczas szeroko zakrojonych poszukiwań w pobliżu miasta Gillam. Policja RCMP powiedziała 25 lipca, że ​​potwierdzono, iż widziano mężczyzn w okolicy i wierzono, że wciąż przebywają w tym regionie.

Policja powiedziała, że ​​znaleziono dwie sztuki broni palnej i przeprowadzono analizę kryminalistyczną w celu ustalenia ich związku z zabójstwami na północy Kolumbii Brytyjskiej.

McLeod (19 lat) i Schmegelsky (18 lat) zostali oskarżeni o zabójstwo Leonarda Dycka, wykładowcy botaniki na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej, a także podejrzani o zabójstwo Amerykanki Chynny Deese i jej australijskiego chłopaka Lucasa Fowlera.

„Śledczy oceniają teraz wszystkie przedmioty znalezione w Manitobie, a także analizują poprzednie ustalenia w sprawie zabójstw, aby móc wyjaśnić, co dokładnie stało się z Leonardem Dyckiem, Lucasem Fowlerem i Chynną Deese ”- oświadczyła policja.

Burmistrz Port Alberni, w którym mieszkali obaj zbiegowie, powiedziała w poniedziałek w oświadczeniu, że ma nadzieję, że wyniki sekcji zwłok i inne informacje opublikowane przez RCMP odpowiedzą na niektóre pytania, jakie dręczą rodziny dotknięte tragedią.

Wyraziła współczucie dla wszystkich bliskich ofiar i przypomniała mieszkańcom, że mieszkańcy Doliny Alberni mogą liczyć na wsparcie.

Prokuratura BC powiedziała, że ​​zarzuty karne nie są stawiane, gdy oskarżony zostanie uznany za zmarłego.

Wyniki autopsji zakończyły obławę, która rozpoczęła się 23 lipca, kiedy policja ogłosiła, że ​​Schmegelsky i McLeod są podejrzani o trzy zabójstwa.

Młodych mężczyzn początkowo uważano za zaginionych, gdy znaleziono ich spalony samochód o kilka kilometrów od miejsca, w którym ciało Dycka zostało odkryte 15 lipca.

Ciała Deese i Fowlera znaleziono na autostradzie Alaska, 470 kilometrów od miejsca, w którym znaleziono ciało Dycka, 19 lipca.

Obława na McLeoda i Schmegelskiego doprowadziła do Gillam, gdzie znaleziono spaloną Toyotę Rav 4 należącą do Dycka. Policja rozpoczęła dwutygodniowe poszukiwania.

Policja korzystała z dronów, psów, a nawet z pomocy Kanadyjskich Sił Zbrojnych, aby przeszukać dzikie tereny.

Poszukiwania trwały do 31 lipca, a kilka dni później w rzece Nelson znaleziono uszkodzoną łódź z wiosłami. Policja powiedziała, że ​​przeszukanie rzeki nie przyniosło efektów.

6 sierpnia policja powiedziała, że ​​kilka przedmiotów związanych ze Schmegelskim i McLeodem znaleziono na brzegu rzeki. Ciała zostały odkryte następnego dnia, około kilometra od miejsca, w którym policja ​znalazła te przedmioty.

Policja powiedziała, że ​​ustalenie motywu zabójstw może być trudne, ponieważ podejrzani nie żyją.

Ojciec Bryera Schmegelsky’ego, Alan Schmegelsky, powiedział podczas obławy, że ​​jego syn sprawiał problemy wychowawcze.

W oświadczeniu wydanym wcześniej ojciec McLeoda, Keith McLeod, stwierdził, że jego syn był „życzliwym, troskliwym, opiekuńczym młodym mężczyzną”.

Historia tragedii

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.