Rosja rozmieszcza dwa bombowce w pobliżu Alaski

0

Rosja poinformowała wczoraj, że w celach szkoleniowych rozmieściła dwa zdolne do przenoszenia broni jądrowej bombowce Tu-160 w dalekowschodnim regionie kraju, w bliskim sąsiedztwie Alaski. Według rosyjskich mediów Moskwa chce w ten sposób pokazać, że może posiadać broń nuklearną w pobliżu USA.

Rosyjskie ministerstwo obrony narodowej podało, że obydwa samoloty przeleciały sześć tys. kilometrów z bazy na zachodzie kraju i dotarły do miejscowości Anadyr, stolicy Czukockiego Okręgu Autonomicznego.

“Rosijskaja Gazieta” na swojej stronie internetowej podkreśla, że z Anadyru do granic Alaski jest zaledwie 600 km i samolot Tu-160 jest w stanie przelecieć tę odległość w ciągu 20 minut. “Co więcej, nie musiałby opuszczać rosyjskiej przestrzeni powietrznej, aby pociskami ze swojego pokładu zagrozić systemom radarowym i obronie przeciwlotniczej na terenie USA” – pisze gazeta.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.