Większe fundusze na specjalne zespoły reagowania kryzysowego

0

Ontario przeznacza 2,5 miliona dolarów na specjalne zespoły pierwszej pomocy, które są wysyłane w przypadku zawalenia się budynków lub wycieku substancji chemicznych.

Minister ds. bezpieczeństwa społecznego i służb więziennych Ontario Sylvia Jones ogłosiła wzrost dotacji o ponad 1 milion dol. w stosunku do zeszłorocznego finansowania – zarówno dla miejskich zespołów poszukiwawczych i ratowniczych, jak i zespołów do reagowania w przypadku awarii chemicznych, biologicznych, radiologicznych, nuklearnych i materiałów wybuchowych oraz materiałów toksycznych.

Rząd twierdzi, że zwiększenie finansowania jest częściową odpowiedzią na zalecenia z dochodzenia w sprawie zawalenia się centrum handlowego w Elliot Lake.

Jones twierdzi, że fundusze będą bezpośrednio wspierać 10 zespołów w sześciu gminach strategicznie rozmieszczonych w całym Ontario: w North Bay, Ottawie, Peterborough, Thunder Bay, Toronto i Windsor.

Zespoły reagowania kryzysowego są obsługiwane przez gminy.

Pieniądze zostaną przeznaczone na szkolenie i wyposażenie.

 

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.