Film o bohaterze (który właśnie zmarł)

0

Pan Franciszek Pasławski, ostatni Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata w Kanadzie, zmarł w wieku 97 lat 20 września.

W najbliższym 67. odcinku POLcastu jeden z segmentów jest poświęcony panu Franciszkowi Pasławskiemu (dostępny od niedzieli 6 października).

Mój artykuł “Bohater, który uratował świat” z kawietnia 2016 roku o ś.p. Franciszku Pasławskim opowiada o Jego życiu.

Poniższy artykuł został opublikowany 2 maja 2016 roku:

Pamiętają Państwo historię życia Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata (ostatniego żyjącego w Kanadzie) pana Franciszka Pasławskiego? Przypominamy artykuł o nim pt. “Bohater, który uratował świat” oraz relację z uroczystości w Toronto w Congregation Habonim w dniu otwarcia w Polsce muzeum im. Ulmów w Markowej, gdzie pan Franciszek Pasławski był gościem honorowym.

Pan Franciszek Pasławski i Ambasador RP w Ottawie Marcin Bosacki

Pan Franciszek Pasławski i Ambasador RP w Ottawie Marcin Bosacki

Dzisiaj mogą Państwo obejrzeć film o nim pt. “Without a Doubt”. Miałam zaszczyt przeprowadzić z panem Franciszkiem wywiad, na którym jest oparty ten film, być autorką angielskich napisów i pełnić funkcję współproducenta tego filmu (associate producer), którego producentem był Eli Rubenstein. Spotkanie i rozmowa z panem Pasławskim była niezwykłym przeżyciem dla mnie – mój wuj Mieczysław Wionczek był także Sprawiedliwym Wśród Narodów Świata…

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.