Miliony wydane przez Polską Fundację Narodową w USA prosto do kieszeni prof. Chodakiewicza i jego rodziny (część 2)

0

Część 1

Wczoraj ujawniono, że Polska Fundacja Narodowa zapłaciła w ciągu kilkunastu miesięcy ponad 5,5 mln dol. — czyli ponad 20 mln zł — amerykańskiej firmie PR-owskiej White House Writers Group za promowanie naszego kraju w USA. Amerykanie wzięli pieniądze m.in. za stworzenie w mediach społecznościowych profili o Polsce, które na całym świecie obserwuje po kilkanaście czy kilkadziesiąt osób. Dla porównania — Ambasada RP w Waszyngtonie dostaje rocznie na swoje wydatki i utrzymanie podobną kwotę.

Na kontrakcie Polskiej Fundacji Narodowej z amerykańską firmą PR-ową White House Writers Group najbardziej skorzystała rodzina związanego z PiS-em historyka Marka Chodakiewicza, który w Polsce zasłynął atakiem na homoseksualistów (“Plugawy wykład”). W rozliczeniach WHWG znaleźliśmy olbrzymie przelewy dla jego siostry, żony, współpracownika i dla niego samego.

“Plugawy wykład” – co i jak naukowiec polski z USA mówi w Polsce

W ciągu dwóch lat Chodakiewiczowie dostali z kieszeni polskiego podatnika w sumie ponad ćwierć miliona dolarów, czyli ponad milion złotych.

Najlepiej zarabia siostra Chodakiewicza – za pracę przy projekcie PFN inkasuje 120 tys. dol. rocznie i zwrot kosztów.

W dokumentach są także przelewy dla żony i współpracowników Chodakiewicza oraz dla niego samego.

Chodakiewicz to dobry znajomy Macieja Świrskiego, byłego wiceprezesa Polskiej Fundacji Narodowej, który podpisywał kontrakt w USA.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.