Prawdziwy powód odwołania wizyty Trumpa w Polsce

0

Sprawa obiecanych amerykańskich wiz dla Polaków nie ma tu najmniejszego znaczenia. Bartosz Węglarczyk powołując się na źródła w Kongresie USA opisuje w Onecie, dlaczego Donald Trump nie pojawił się w Polsce w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Przyczyny – najkrócej ujmując – są dość złożone.

Węglarczyk przez wiele lat był korespondentem w Waszyngtonie. Teraz, powołując się na swojego informatora z Kongresu, objaśnia całą skomplikowaną polityczną łamigłówkę. Wychodzi na to, że Donald Trump w ostatniej chwili powiadomił, że nie przyjedzie do Warszawy, bo chciał uniknąć spotkania z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Na takie przyczyny wskazują najnowsze doniesienia “New York Timesa” i afera, jaka w ostatnich godzinach wybuchła wokół Białego Domu. Chodzi o pismo tzw. sygnalisty, który powiadomił amerykański wywiad, że prezydent USA złamał prawo.

Sprawa jest ściśle tajna, ale według mediów skarga sygnalisty dotyczy rozmowy telefonicznej prezydenta Trumpa z przywódcą innego kraju oraz złożonej w trakcie tej rozmowy obietnicy. Tym przywódcą miałby być nowo wybrany przywódca z Kijowa, zaś rozmowa ta miała miejsce pod koniec lipca.

WIĘCEJ

 

 
 
 
Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.