Wyrywanie mikrofonów tym o innym zdaniu i inwektywy

2

Do Kościoła Św. M. Kolbego w Mississaudze zawitali w niedzielę… Antoni Macierewicz i Piotr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Oto infomacja z biuletynu parafialnego:

W sali zebrało się kilkadziesiąt osób. Pytania do obu polityków z Polski, które stanowiły ich krytykę, były uciszane, a pytający – zagłuszani. Mężczyźnie, który wyraził swoje zdanie na temat działalności Antoniego Macierewicza w sprawie katastrofy smoleńskiej, brualnie wyrwano mikrofon i zakrzyczano go, nazywając go idiotą.

This slideshow requires JavaScript.

Spotkanie miało za celu pozyskanie głosów polonii, co jasno powiedział Naimski na początku.

Przed kościołem odbył się protest – protestujący mieli transparenty: “Macierewicz siewca nienawiści”. Jak opisała jedna z organizatorów tego protestu na Faceboku, wielu wychodzących z kościoła obrzucało zgromadzonych wulgarnymi epitetami.

This slideshow requires JavaScript.

Oto relacja Ewy Henry na Facebooku:

“Polski Kościół Maksymiliana Kolbe w Mississaudze był gospodarzem spotkania politycznego ze skrajnie prawicowym polskim politykiem Antonim Macierewiczem – człowiekiem w wielkim stopniu odpowiedzialnym za wzniecenie machiny nienawiści w polskim narodzie. Przybył tu na zaproszenie proboszcza Błażejaka. Ten sam kościół gościł kiedyś prawicowa polityczkę, Krystynę Pawłowicz.
Parafia mimo moich kolejnych pytań nie odpowiedziała kto finansuje wizyty polityczne i na jakiej podstawie organizacja religijna, która korzysta z przywilejów takich jak zwolnienie od podatków, i która powinna pozostać apolityczna zaprasza osoby nawołujące do nienawiści, związane z partią polityczną, która wzywa do agresji. Parafia podlega archidiecezji torontyjskiej, do której jutro wyślę oficjalna skargę.
Z grupa przyjaciół wyraziliśmy protest poprzez ten transparent. Kilkoro z nas udało się na spotkanie, Nick Brykczynski został zaatakowany, wydarto mu z ręki mikrofon, nikogo nie obrażał, zadał pytanie. Danuta bała się chwilami o swoje bezpieczeństwo. My, stojący z banerem od kolejnych osób wychodzących i wyjeżdżających z kościoła (kobiet, mężczyzn, często mających dzieci w samochodzie) usłyszeliśmy, że jesteśmy: głupolami, idiotami, komuchami, mordercami, pokazywano nam palec, wygrażano pięściami, dwóch działaczy kościelnych wygrażało nam – stojąc na kościelnym trawniku – “my was, kurwy jebane załatwimy”. Trąbiono, wrzeszczano, jeden człowiek niemal spowodował wypadek bo wyzywał nas blokując skrzyżowanie. Czerwone od nienawiści twarze ludzi wychodzących z kościoła. Ted nie rozumiał większości inwektyw a ja musiałam mu tłumaczyć, jak ludzie, którzy przyjechali do tego kraju propagują idee sprzeczne z wartościami kraju w którym mieszkają. Nie zgadzamy się na to. Kilka osób, które z uśmiechem pokazywały gest “thumbs up” sprawiło, że mamy jeszcze iskierkę nadziei. Ci czerwoni od nienawiści pójdą niedługo głosować. Będą głosować na nienawiść.”

Oto nagranie spotkania w dwóch częściach:

 

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

2 Comments

 1. Jaroslaw Zambrzycki on

  “Macierewicz siewca nienawiści”
  Prosze podac choc jeden przyklad na poparcie tego zarzutu. Wielokrotnie uczestniczylem w spotkaniach z tym politykiem, sledze jego wypowiedzi w mediach i nigdy tego nie zauwazylem. Wrecz odwrotnie: uwazam, ze jest za uprzejmy i zbyt grzeczny w stosunku do swoich przeciwnikow politycznych.
  Ja tez glosuje na PiS, a nie na nienawisc. To wlasnie ta partia i sp Prezydent ( moj Prezydent ! ) padali wielokrotnie ofiara nienawisci.
  Glosujac na PiS, glosuje za Polska uczciwa, bez przekretow i bez mafii, za jaka uwazam PO.

 2. Szacunek dla tych, ktorym sie chcialo i mieli odwage zaprotestowac.
  Do Blazejaka mialem kiedys szacunek, ale juz nie.
  Przejecie w Polsce wladzy przez partie z ciagotkami faszystowskimi, spowodowalo, ze ci wszyscy ktorzy wypelzali z pod kamienia czuja sie teraz zupelnie bezkarni.
  Pozdrawiam.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.