Świat zaklęty w metalu

0
Agnieszka Pestka jest artystką urodzoną w Polsce, mieszkającą w Nowym Jorku, tworzącą i wystawiającą w Stanach Zjednoczonych.
Zamiłowanie do sztuki towarzyszy jej od najmłodszych lat. Przed przybyciem do Stanów Zjednoczonych, 10 lat podróżowała i mieszkała w Europie, Australii i Azji. Będąc za granicą, chłonęła wiele niepowtarzalnych smaków miast tętniących życiem takich jak Tokio, Barcelona i Londyn.
Po powrocie do Tokio z wypraw po Sydney i Pjongjang podjęła decyzję, która ostatecznie doprowadziła ją do Nowego Jorku. Czuła, że projektowanie daje jej poczucie spełnienia oraz zapewnia jej warunki do rozwoju zawodowego.
Jej wyborem było miasto, które nigdy nie śpi przez swoją renomę światowego centrum wschodzących artystów jak również przez świeży i inspirujący chaos płynący w jego żyłach. Podczas swoich wcześniejszych pobytów w Nowym Jorku poczuła się zaintrygowana możliwością swobodnego tworzenia, dla wszystkich tych, którzy tego pragną.

This slideshow requires JavaScript.

W Nowym Jorku początkowo nadal skupiała się na fotografii, którą już wcześniej wykorzystywała. Zaczęła również uczęszczać do School of Visual Arts gdzie nadal projektuje. Wkrótce potem rozpoczęła pracę z sitodrukiem i rzeźbami. Wybrała ostatecznie akwafortę jako swój znak rozpoznawczy. Akwaforta wzbudziła jej zainteresowanie jako że zaintrygował ją sposób, w jaki metale mogą być wykorzystane do tworzenia i wyrażania najgłębszych lęków, nadziei i pragnień.

This slideshow requires JavaScript.

Półtora roku od jej przybycia, Agnieszka została zaproszona na wystawę do Studios of Key West w Key West na Florydzie. Jej pierwszy występ solo zatytułowany był “I don’t want to lose her” („Nie chcę jej stracić”). Wkrótce po tym, jej wystawa ponownie odbyła się w Nowym Jorku i Key West.
Teraz szykuje się do grupowej wystawy w galerii Canvas Gallery w Miami, która odbędzie się podczas najważniejszego wydarzenia w świecie sztuki – Art Basel.

This slideshow requires JavaScript.

W swojej twórczości, Agnieszka skupia się na tematyce kobiecej. Kobiece piękno pobudza jej wyobraźnię oraz napędza jej kreatywność. Jej sztuka ukierunkowuje złożony świat ludzkich myśli i uczuć, ukazując napięcia i spory szalejące pomiędzy i w nich samych.

This slideshow requires JavaScript.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.