Empatyczny jak Duńczyk. Obowiązkowe lekcje empatii w Danii.

1

Według Duńczyków umiejętność empatii jest równie ważna jak lekcje np. matematyki i innych przedmiotów ścisłych a rozwijane na zajęciach współodczuwanie jest podstawą dla osiągnięcia późniejszych sukcesów np. w biznesie. To przekonanie potwierdza też World Economic Forum, czyli Światowe Forum Ekonomiczne, które plasuje Danię na 6 miejscu w rankingu najlepszych systemów edukacji.

W Danii na obowiązkowe lekcje empatii uczęszczają dzieci od szóstego do szesnastego roku życia. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu jest to tzw. czas dla klasy czyli Klassens tid. Przedmiot ten wprowadzono w 1993 r.

Jedną z metod stosowanych podczas zajęć jest pokazywanie dzieciom zdjęć twarzy wyrażających różne emocje, takie jak np.: strach, złość, gniew czy szczęście.  Ćwiczenie to buduje umiejętność nazywania własnych emocji ale również rozpoznawania ich u innych. Uczy dzieci jak radzić sobie z własnymi emocjami oraz jak reagować na emocje innych.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

  1. To juz nie ma polskiego slowa ‘uczucie’ ‘wspolczucie ‘- tylko jest empatia? Po jakiemu?
    W polskim jezyku literackim zdecydowanie ladniejszy zwrot to “bezplatne uslugi’ – a nie ‘darmowe’

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.