Jan Komasa: Nigdy nie chciałem zrobić filmu antychrześcijańskiego

0

Skąd ta historia? Jak powstał film? Jakie odnosi sukcesy? Co poza tym filmem ma na swoim koncie Jan Komasa?

Grażyna Słomka rozmawia z reżyserem filmu “Boże Ciało” Janem Komasą.

Wywiad ten emitowany był w Radio WDR z Berlina i został zrealizowany przez Grażynę Słomkę dla redakcji “COSMO Radio po polsku”.

“Jest to film o Polsce”

“Inspirowaliśmy się emocjami towarzyszącymi katastrofie w Smoleńsku. Filmowe miasteczko też jest podzielone na ofiary lepsze i gorsze” – tak o filmie “Boże Ciało” mówi Jan Komasa.

“Miasteczko w filmie jest podzielone na lepsze i gorsze ofiary. Nie wszyscy są równi, chociaż zginęli w tym samym wypadku. Jednym daje się prawo do godnego pochówku, innym się go odmawia. Ofiary stają się katami” – mówi reżyser “Bożego Ciała”, filmu zdobywającego nagrody na międzynarodowych festiwalach filmowych, polskiego kandydata do Oscara. Jaką diagnozę stawia polskiemu społeczeństwu Jan Komasa? M.in o tym z reżyserem rozmawia Grażyna Słomka w audycji “Po czerwonym dywanie” .

POSŁUCHAJ wywiadu 

O filmie “Boże Ciało” w “Gazecie”

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.