Krystyna Pawłowicz i procesy w sądzie. Trzy razy ten sam sędzia.

0

Trzy razy sędzia Krzysztof Świderski orzekał w sprawach, gdzie stroną była Krystyna Pawłowicz. Wcześniej posłanka jako członek Krajowej Rady Sądownictwa poparła na posiedzeniu Rady jego awans do Sądu Okręgowego.

Jak przypomina TVN24, sędzia Krzysztof Świderski jest sędzią Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli, delegowanym do Sądu Okręgowego w Warszawie. W 2018 roku wydał dwa wyroki w procesach, gdzie stroną była posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz. Zostały one wytoczone przeciwko szefowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurkowi Owsiakowi. Dwukrotnie sąd przyznawał rację Pawłowicz.

To jednak nie wszystko. W kwietniu 2017 roku Sławomir Nitras złożył pozew cywilny ws. obraźliwych – według niego – wpisów, zamieszczonymi na portalu społecznościowym Twitter. Krystyna Pawłowicz zabiegała o przeniesienie procesu ze Szczecina do Warszawy, gdzie znów został wylosowany sędzia Świderski. Poseł Nitras jest “zdumiony” całą sytuacją.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.