Nieruchomości: nowe projekty w Ontario

0

Z cyklu: Domowe ciekawostki

Większość poszukujących miejsca do zamieszkania w okolicach Toronto wie doskonale, że tutejsze ceny są tak wysokie, że niektórzy z kupujących po raz pierwszy muszą się wycofać z dalszych poszukiwań, do momentu uzbierania większej kwoty na początkowy wkład własny (downpayment). Poza tym liczba oferowanych nieruchomości do sprzedaży nie jest zbyt wysoka, więc nie bardzo jest w czym wybierać. Oczywiście powoduje to ciągły wzrost cen, a więc koło się zamyka.

Ostatnio dowiedzieliśmy się o całkiem nowym projekcie w obrębie Mississaugi, który napawa optymizmem: zaproponowano budowę nowego kompleksu domków typu szeregowego, tzw. townhouses. Do urzędu miasta Mississauga złożono właśnie wniosek o zezwolenie na budowę 37 nowych, 3-piętrowych szeregowców, ale też o zezwolenie na powiększenie miejsca w okolicy Thorny-Brae Place, co zapewne jeszcze zwiększy możliwości budowy.

Potencjalny projekt budowlany będzie znajdował się po południowo-wschodniej stronie Mississauga Road i Eglinton Avenue West.

Cały plan budowy przewiduje na razie wybudowanie jednego wolnostojącego domu jednorodzinnego, oraz przeznaczenie czternastu bloków dla proponowanej budowy szeregowców, jak również przyległych miejsc typu rekreacyjnego, ogródka dla dzieci, a także spacerowiczów, oraz oczywiście przedłużenie obecnej drogi. Obecnie cały teren zajmowany jest przez dwa wolnostojące domy z przyległymi terenami zielonymi.

Obecnie obowiazujące prawo tzw. Planning Act zezwala oczywiście na złożenie przez różnego rodzaju podmioty aplikacji na zmianę dotychczasowego zabudowania na innego typu, oczywiście do rozpatrzenia oraz akceptacji przez gminę (municipality), w której znajduje się przedmiotowa posesja. Oczywiście muszą być respektowane wszystkie obowiazujące prawa odnośnie rodzaju zabudowy, rozbudowy sieci dróg, a także miejsc rekreacyjnych. Strategiczny plan zobowiązuje wręcz gminy do proponowania oraz akceptowania takich inicjatyw. Propozycje takie powinny zawierać ofertę lepszego wykorzystania terenu, infrastruktury, a także lepszego wykorzystania dróg i systemu komunikacyjnego w obrębie miasta. Oczywiście plan zakłada wyburzenie dotychczasowych dwóch budynków, które mają zostać zburzone: ale nie wiadomo, czy miasto będzie chciało pokryć te koszty.

Obecnie cały pobliski teren zajmowany jest przez budynki jednorodzinne oraz innego rodzaju użyteczności publicznej, typu obiekty religijne.

Złożony projekt wymaga rozpatrzenia nie tylko urzedników z gminy, ale proponowane jest oczywiście otwarte spotkanie z okolicznymi mieszkańcami tej dzielnicy, bezpośrednio zainteresowanymi sąsiedzką zabudową okolicy. Odpowiednia rekomendacja co do decyzji zostanie wydana dopiero po odbyciu takiego spotkania, oraz rozważeniu wszystkich za i przeciw.

Już obecnie miasto oczekujewięcej informacji na temat rodzaju budowanych domów, technicznych infomacji o używanych materiałach, ujęciach wodnych, kanalizacji, wykorzystaniu terenu, zalesieniu. Projekt musi uwzględniać wszystkie nowe wymogi ekologiczne, rozwoju terenu itd. Ciągle zadawane są różnego rodzaju pytania, na które projektodawcy muszą udzielić wyczerpującej odpowiedzi. 

Oczywiście każda taka inicjatywa zawsze wymaga dość długiego czasu oczekiwania, wyjaśniania, konsultacji środowiskowej, opinii sąsiadów itd, a więc jest dość długotrwala. Dla poszukujących nowych domów w obrębie wielkiego Toronto (GTA) jest to dobra nowina, bo takich miejsc na zabudowę jest coraz mniej.

W przypadku zakupu takich nieruchomości oczywiście pośredniczymy oraz udzielamy wszelkich informacji, o które pytają potencjalni kupujący. A więc prosimy się zgłaszać.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Za każdym razem opłacamy profesjonalnie wykonane zdjęcia oraz filmik tzw. Virtual Tour.

Wszyscy nasi klienci biorą udzial w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo bilet losujący.

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”, a korzystając z naszej strony internetowej „house4us.ca” macie Państwo bardzo ułatwiony dostęp nie tylko do naszej oferty, lecz również do całego systemu poszukiwań nieruchomości do sprzedaży, z mapą, cenami, wszystkimi niezbędnymi inormacjami: prosimy z nich korzystać, jest to usługa zupełnie bezpłatna!

Ryszard Sobolewski

GoWest Realty Ltd, Brokerage

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.