Pierwszy na świecie „minister dla przyszłych pokoleń”

1

Już w 2015 Walijskie Zgromadzenie Narodowe uchwaliło ustawę o dobrobycie przyszłych pokoleń.  Obecna Minister ds. Przyszłych Pokoleń, pani Sophie Howe zadba o to, żeby w przyszłości Walia była dla swoich mieszkańców jeszcze lepszym miejscem niż jest dziś.

Przełomowe przepisy wymagają od wszystkich organów publicznych rozważania długoterminowego wpływu własnych decyzji na społeczeństwo, kulturę, środowisko i gospodarkę, a działanie te mają być w założeniu stałe i niezależne od programów aktualnie rządzących partii. Inaczej mówiąc ministerstwo działa w imieniu wszystkich Walijczyków – także tych, którzy się jeszcze nie narodzili.

Jako przykład może posłużyć ocena planów budowy autostrady o wartości 1,4mld funtów, która z jednej strony miałaby ożywić gospodarkę regionu Newport, ale z drugiej droga biegnąca przez tereny rezerwatu przyrody może być poważnym zagrożeniem dla cennych gatunków, przyczyniałaby się także do zwiększenia zanieczyszczenia powietrza i zmian klimatu.

WIĘCEJ

 
Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.