Polonusi, mieszkający na stałe w Kanadzie, na liście Konferederacji do Sejmu

3

W wyborach parlamentarnych w Polsce nie tylko głosowali mieszkający na stałe w Kanadzie polonusi, ale także STARTOWALI jako kandydaci na posłów.

Na liście Konfederacji do Sejmu znalazły się dwa nazwiska:

Andrzej Paweł KUMÓR czyli polonijny wydawca “Gońca” Andrzej Kumor, numer 13

i

Wiesław Marian MAGIERA związany z Gazetą “Głos” (dawniej “Głos Polski”), numer 5.

Ten pierwszy otrzymał w obwodowej komisji 106 w Toronto 68 głosów, a drugi – 38. W tej komisji na Kofederację głosowały 222 osoby.

W komisji obwodowej 107 w Toronto Andrzej Paweł Kumór (vel Andrzej Kumor) zdobył 66 glosów, a Magiera – 36. W tej komisji na Konfederację zagłosowało 213 osób.

W pozostałych komisjach w Kanadzie uzyskali:

Andrzej Paweł Kumór – 5 głosów

Wiesław Marian Magiera – 21 głosów.

Źródło

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

3 Comments

  1. Swego czasu do wyborow prezydenckich startowal polskiego pochoodzenia, mieszkajacy wtedy w kanadzie niejaki Stanislaw Tyminski. Nikt nie rozpaczal, ze kandydat mieszka w Kanadzie?

  2. Jolanta Góral on

    No to już są kpiny. Jeszcze ci panowie antysemici (poczytac wystarczy ich gazety) mieliby reprezentować oświeconych ludzi w centrum Warszawy w Sejmie!!!! Nie do uwierzenia. Jak można w ogóle pozwalać ludziom zza granicy startować. Co oni mają do zaoferowania poza swoim jadem? Chory pomysł. A wyniki widoczne w tych liczbach.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.