Protest pod oknami arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

0

“Odzyskajmy nasz Kościół” – pod takim hasłem na ul. Franciszkańskiej 3 zgromadziło się kilkudziesięciu katolików. Protestujący pod oknem papieskim sprzeciwiali się “mowie nienawiści sączącej się z kościelnych ambon”.

To już kolejny protest pod oknami rezydencji arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. W lecie ludzie wyszli spontanicznie na ulicę po kazaniu wygłoszonym przez krakowskiego metropolitę w Bazylice Mariackiej. Podczas homilii w intencji ofiar Powstania Warszawskiego abp Jędraszewski mówił o “tęczowej zarazie”.

– Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły – mówił w trakcie nabożeństwa Jędraszewski. Po czym dodał: nie czerwona, a tęczowa.

Wtedy w geście sprzeciwu protestujący pod oknem papieskim nakryli się z tęczową flagą, a na kartkach napisali “tęczowa zaraza to ja”. Tym razem organizatorzy poprosili, aby przynieść jedynie kartki z napisami “Odzyskajmy nasz Kościół”.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.