Tak władza buduje państwo kościelne?

0

Prokuratorzy powinni kierować się w kontaktach z Kościołem rozwagą, a o każdej sytuacji, w której śledczy domagają się od Kościoła dokumentów z procesów kanonicznych, musi wiedzieć Prokuratura Krajowa – tak wynika z treści wytycznych dla śledczych, do których dotarł portal gazeta.pl. Jak twierdzi portal, prokuratura zaprzeczała w ostatnich tygodniach istnieniu tego dokumentu.

Jak podaje gazeta.pl, już w lipcu 2019 r. ówczesna posłanka koła Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus zwróciła się do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry z prośbą o udostępnienie wytycznych Prokuratury Krajowej o sygnaturze PK I BP 029.12.2018. Według polityczki dokument PK ma traktować o zasadach prowadzenia spraw dotyczących przestępstw seksualnych duchownych i sposobu wykorzystania dokumentów wytworzonych w postępowaniach kościelnych.

Śledztwo dziennikarskie gazeta.pl wskazuje, że dokument został skierowany do podległych prokuratur 23 stycznia 2019 r. Całe pismo można przeczytać pod tym adresem.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.