Znamy oficjalne wyniki. PiS – 8 mln głosów, opozycja prawie 9 mln.

6

PKW szybko poradziła sobie z liczeniem głosów i wiemy już, ile głosów zdobyły poszczególne komitety w skali całego kraju. PiS przebiło granicę 8 milionów głosów. KO, Lewica i PSL wspólnie zdobyły prawie 9 milionów. 1,3 miliona głosów idzie na konto skrajnej prawicy

PKW podała oficjalne wyniki w skali całego kraju po godzinie 18. W wyborach wydano 18 682 532 kart do głosowania, czyli frekwencja wyniosła rekordowe 61,74 proc.

Od konferencji prasowej PKW o godzinie 14.00 znaliśmy już wyniki z aż 99,49 proc. komisji obwodowych. Było więc jasne, że wyniki procentowe, jeżeli jeszcze się zmienią, to nieznacznie.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

6 Comments

 1. Mysle ze wasze artykuly sa tendenujne I nie rzetelne – typowe manipulowanie czytelnikami poprzez przemycanie do tresci lub swoich tendncyjnych pogladow , polaczone z proba dezinformacji Na kanwie prwdziwych informacji , taka zawsze byla Gazeta I jej Wlasciciel Pan Beltz . Wszyscy to wiedza . Typowy przyklad – 8 miljonow glosow PIS opozycja przebila prawie 9 miljonow – Wiadomo ze opozycja sklada sie z roznych parti I ugrupowan -I powinno to byc wlasnie rozbite Na poszczegolne partie jesli podajecie pis oddzielnie nalezy takze podac opzycjcje z rozbiciem Na glosy ,kto naprawde ile dostal tych glosow -autor celowo i tendencyjnie podaje to w takim zestawieniu zeby wrowadzic przecietnego czytelnika w błàd . Sugerujac ze Pis wcale nie jest taki dobry . Takie przyklady mozna mnoZyc . Dlatego juz nie stac was na wydawanie gazety bo nikt zdrowo myslacy – na dluzsza mete nie bedzie czytal tak tendencyjnych I manipulowanych wiadomosc . Seba .

  • Malgorzata P. Bonikowska

   Dziękujemy za uwagi. Nie wydajemy gazety w druku bo to nie ma sensu ani finansowego ani czasowego ani żadnego innego. Liczba naszych czytelników online jest wielo, wielokrotnie wyższa niż drukowanej gazety, a możliwości nieporównywalnie większe, także techniczne. Czytają nas ludzie w ponad 100 krajach, a ponieważ online wydajemy Gazetę dłużej niż istnieje Facebook czy YouTube to mamy i doświadczenie i zasięg. A co do podawania informacji – to jest to artykuł z innego źródła (moja odpowiedź do komentarza pani Izabeli Marcińskiej to wyjaśnia, jeśli sam Pan na to nie wpadł). I chyba nie zamierza mi Pan próbować sugerować, że inne media nie mają swojego “profilu” – każde ma. Nie musi Pan nas czytać. Pozdrawiam.

 2. Konfederacja to nie jest skrajna prawica, ale normalna prawica. Z kolei Prawo i Sprawiedliwość to lewica socjalistyczna z domieszką narodowo- chrześcijańską na wzór Moczara i jego Grunwaldu. Bez zrozumienia tych podstawowych pojęć nie można zrozumieć aktualnej polskiej rzeczywistości.
  Pzdr

 3. Izabela Marcińska on

  Szanowna Redakcjo!

  Obiektywne, rzetelne dziennikarstwo to przekazywanie informacji zgodnie z prawdą, które nie jest uprawianiem politycznej propagandy.

  Określenie ugrupowania KONFEDERACJA Wolność i Niepodległość mianem „skrajnej” prawicy, jest państwa subiektywną oceną, inaczej mówiąc uprawianiem lewicowej propagandy. Dlaczego nie wymieniliście pełnej, nazwy komitetu wyborczego startującego z 4 listy, który zdobył 1.3 mln głosów Polaków? Czy to jest rzetelne, uczciwe dziennikarstwo? Retoryczne pytanie!

  Może autor tego artykułu, który nawet nie raczył się podpisać z imienia i nazwiska, raczy wyjaśnić czym różni się skrajna prawica od nieskrajnej. Anonimowy autor tego artykułu pewnie nawet nie raczył się zapoznać z programem Konfederacji, która jest ugrupowaniem konserwatywno-wolnościowym pod względem programu społeczno-gospodarczego!

  Jeśli Konfederacja to „skrajna prawica” to zapewne KO i Lewica to „skrajna, postkomunistyczna lewica”, która nie toleruje ludzi o innych niż lewicowych poglądach. Nieprawdaż?
  Na przyszłość życzę Redakcji więcej dziennikarskiej uczciwości i obiektywizmu.

  • Malgorzata P. Bonikowska

   Zawsze dobrze doczytać do końca i wtedy dopiero atakować. Taka stara, dobra zasada. Jeśli chce Pani uczyć kogoś rzetelności dziennikarskiej to proszę swoje nauki skierować do źródła. Wyraz WIĘCEJ (podlinkowany) kieruje Panią i Czytelników do źródła – a tam jest i nazwisko autora i nazwa publikacji, gdzie artykuł został opublikowany. A skoro do tego Pani nie dotarła, to znaczy, że ktytykuje nas Pani bez przeczytania całego artykułu – a taka krytyka jest ex definitione nierzetelna.
   I jeszcze jedno – ponieważ Pani komentarz jest jakoś wyjątkowo podobny do komentarza innego czytelnika – proszę przeczytać moją odpowiedź w sprawie Konfederacji i “skrajnej prawicy”.
   Miłego dnia.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.