Kto wskrzesi ontaryjskich liberałów?

0

Osoba, której powierzono zadanie odbudowy Partii Liberalnej Ontario, będzie potrzebować zarówno silnych umiejętności organizacyjnych, jak i zdolności przystosowywania się do coraz bardziej nieprzewidywalnego krajobrazu politycznego, według opinii ekspertów.

Termin przyjmowania zgłoszeń do wyścigu o stanowisko przywódcy ontaryjskich liberałów to poniedziałek godzina 17:00. Tuż po nim nastąpi kluczowa faza zmierzająca do konwencji partii 7 marca, która wybierz nowego lidera.

To poważne wyzwanie, jakie czeka osobę, która ostatecznie odniesie sukces – odbudować partię, która niegdyś rządziła Ontario przez 16 lat, a teraz została zdziesiątkowana. Partia Liberalna Ontario poniosła najgorszą porażkę w swojej historii w 2018 roku, tracąc status oficjalnej partii i powodując rezygnację byłej premier i liderki Kathleen Wynne. Partia jest również głęboko zadłużona.

Liberałowie zaciągnęli 10 milionów dolarów długu, aby sfinansować kampanię wyborczą, informując na początku tego roku, że 9,3 miliona dolarów tej kwoty jeszcze nie zostało spłacone.

Byli ministrowie gabinetu Steven Del Duca, Michael Coteau i Mitzie Hunter biorą udział w konkursie na przywódcę, podobnie jak byli kandydaci partii Kate Graham i Alvin Tedjo.

Milloy powiedział, że następny lider będzie musiał podzielić swój czas między przebudową struktury partii a zbieraniem funduszy w celu wyeliminowania długu.

Politycznie nowy lider będzie musiał pomóc partii w ustanowieniu nowej tożsamości i nauczeniu się, jak komunikować się z wyborcami w świecie, w którym są stale bombardowani informacjami, powiedział.

Milloy powiedział, że wyścig przywódców, który rozpoczął się w październiku, jak dotąd nie przyciągnął zbyt wiele uwagi. Ma nadzieję, że zmieni się to teraz, po wyborach federalnych.

Cristine de Clercy, profesor nauk politycznych, powiedziała, że ​​wyścig przybiera już nieoczekiwany obrót, nawet jeśli rozgrywa się go poza centrum uwagi.

„Na papierze (Liberałowie) to partia, która zwykle byłaby najlepiej przygotowana do zastąpienia rządu pana Forda”.

De Clercy powiedział, że opłata za złoszenie się do konkursu w wysokości 100 000 dol.  może działać przeciwko liberałom.

Profesor nauk politycznych Uniwersytetu McMaster, Peter Graefe, powiedział, że Partia Liberalna będzie musiała zająć się istotnymi kwestiami politycznymi w nadchodzących miesiącach. Powiedział, że nowy przywódca będzie musiał stać się kimś więcej niż tylko krytykiem opozycji wobec rządu.

Graefe powiedział, że marka liberałów pozostaje silna w prowincji, na co wskazują wyniki ostatnich wyborów federalnych, w których partia dominowała.

Tymczasowy przywódca liberałów John Fraser powiedział, że zakończenie tej kampanii powinno teraz pozwolić prowincjonalnej rywalizacji na zdobycie trakcji z opinią publiczną.

„Teraz widać więcej zasad i pewne różnice między kandydatami” – powiedział. „To wyścig.”

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.