“Albo się porozumieją, albo pozarzynają”. Była mistrzyni Europy o konflikcie w kadrze siatkarek.

0

Bunt siatkarek reprezentacji Polski i ich konflikt z trenerem Jackiem Nawrockim wstrząsnęły środowiskiem sportowym w naszym kraju. Zbulwersowana przebiegiem wypadków jest także Małgorzata Niemczyk. – Mnie zależy na tym, by w kadrze występowały najlepsze zawodniczki, a nie te, które będą akceptować decyzje Polskiego Związku Piłki Siatkowej – mówi w rozmowie z eurosport.pl mistrzyni Europy z 2003 roku, a obecnie posłanka.

Niezadowolenie reprezentantek Polski nawarstwiało się od dłuższego czasu, ale dopiero w środę konflikt ujrzał światło dzienne. Siatkarki swojemu trenerowi i całemu sztabowi zarzuciły brak profesjonalizmu i kompetencji, złe prowadzenie zespołu. Ich zdaniem Nawrocki miewał ataki furii, bagatelizował i negatywnie podchodził do prób rozwiązania bieżących problemów.

Zarzucają mu też brak komunikacji w trakcie sezonu klubowego, nie przykładanie należytej wagi do ich stanu zdrowia oraz obniżanie poczucia wartości zespołu. Zawodniczki uznały, że nie widzą możliwości dalszej współpracy z selekcjonerem. Tymczasem PZPS przedłużył z trenerem Nawrockim kontrakt do 2022 roku. 

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.