Artur Lewinowicz – muzyk i nauczyciel – potrzebuje naszego wsparcia

0

Sztuka ma szczególną rolę do odegrania we wzmacnianiu ludzi i pomaganiu im w pokonywaniu różnych ograniczeń. Arthur Lewinowicz, skrzypek i altowiolista, kompozytor i nauczyciel, uczynił swoją życiową misją pomoc dzieciom z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami w nauce gry na skrzypcach i radowaniu się muzyką. Jego szkoła Singing Strings w Toronto oferuje niekonwencjonalną edukację muzyczną wszystkim, w tym dzieciom ze specjalnymi potrzebami i rodzinom o niskich dochodach.

Arthur jest także kompozytorem, a jego „Polonez wolności” został wykonany w 2018 roku na koncercie galowym w Toronto z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Jego uczniowie skrzypiec występowali także na scenie.

This slideshow requires JavaScript.

Dzisiaj chory na raka i walczący z chorobą Artur potrzebuje naszej pomocy.

Arthur Lewinowicz, znany jako Arthur Boomin, urodził się w Toronto w 1993 roku. Od wczesnego dzieciństwa w domu rodzinnym Arthur został wprowadzony w świat muzyki, która stała się jego główną inspiracją. Naukę gry na fortepianie i skrzypcach rozpoczął w wieku 4 lat pod opieką matki, która sama jest muzykiem.

Kontynuował naukę muzyki, otrzymując liczne nagrody i brał udział w różnych grupach muzycznych i zespołach. Jego wyróżnienia obejmują Regional Arts Award of Distinction in Strings Music, które otrzymał 3 lata z rzędu w latach 2009-2011 roku. Został przyjęty do prestiżowej Akademii Młodych Artystów w Toronto (Young Artists Performance Academy in Toronto, stowarzyszonej z Królewskim Konserwatorium Muzycznym) i ukończył ją w 2011 roku.

Począwszy od 11. roku życia, Arthur brał udział w wielu występach Young Talents, gdzie został zauważony jako obiecujący muzyk. Szczególnie wspomina grę na skrzypcach na żywo w stacji radiowej Toronto Q107 podczas „Led Zeppelin Tribute Concert” w 2010 roku z Mike’em White grającym na gitarze.

W czwartej klasie Arthur przeżył tragiczny moment w szkole, kiedy zmarł jego przyjaciel. Poświęcił mu swój pierwszy utwór zatytułowany „Powstanie zmarłego żołnierza”. Odtąd pisanie muzyki stało się jego pasją i sposobem wyrażania emocji. 

Arthur studiował teorię muzyki w Królewskim Konserwatorium Muzycznym i uczęszczał do Szkoły Chóralnej św. Michała, gdzie odbył szkolenie wokalne. W prestiżowej Akademii Młodych Artystów (YAPA), stowarzyszonej z RCM, był uczniem Erica Nowlina.

Studiował zarówno na Wydziale Muzycznym, jak i na Wydziale Edukacji Uniwersytetu York w Toronto. U profesora Jacquesa Israelievitcha brał lekcje gry na altówce i skrzypcach, a także lekcje gry na fortepianie u profesor Christiny Petrowskiej Quilico. Studiował także dyrygenturę chóralną w Polsce, gdzie przeszedł również intensywne szkolenie wokalne.

Arthur grał na altówce i skrzypcach w Mississauga Youth Orchestra, York University Symphony Orchestra i Brampton Camerata Chamber Orchestra oraz Celebrity Symphony Orchestra Andrzeja Rozbickiego.

This slideshow requires JavaScript.

Arthur prowadzi program edukacyjny Toronto Singing Strings. Jak mówi: „Oferujemy młodym uczniom podróż edukacyjną, aby doświadczyli innowacyjnego podejścia do nauki muzyki. Używamy nowoczesnych stylów, takich jak hip pop, jazz i Electronica, aby wymienić tylko kilka, jako narzędzi do opanowania wszystkich niezbędnych elementów szkolenia muzycznego. Ta metoda działa szczególnie dobrze w przypadku młodzieży, ponieważ zapewnia ekscytujące, żywe i dynamiczne środowisko nauki.”

Arthur Lewinowicz wystąpił też na koncercie ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) w styczniu 2019 roku w Mississaudze.

This slideshow requires JavaScript.

Mojego wywiadu z Arturem można wysłuchać w Odcinku 59 POLcastu.

Małgorzata P. Bonikowska

•••

POMÓŻMY W TEJ AKCJI WSPARCIA ARTURA

Trwa akcja pomocy dla Artura, na GoFundMe

“Mój drogi przyjaciel i kolega muzyk Arthur Lewinowicz, niezwykle utalentowany 26-letni skrzypek / kompozytor / wykonawca i założyciel fundacji muzycznej dla dzieci, ma raka. We wrześniu tego roku, podczas intensywnej pracy nad swoją rozkwitającą karierą muzyczną, Arthur stanął przed tą ogromną przeszkodą. Rak jąder. Jego lekarze natychmiast rozpoczęli chemioterapię, co początkowo skutkowało częściową ślepotą z powodu guza mózgu. Ma także wiele guzów w płucach. Wkrótce po chemioterapii nastąpi radioterapia i operacje. Jego życie jest zdominowany ciągłymi pobytami w szpitalu, a jedyną rzeczą, którą Arthur zmusił się do kontynuowania, jest komponowanie przez cały czas – w dzień i w nocy. Rozpoczął nawet zupełnie nową współpracę z wokalistą, który idealnie pasuje do jego dynamicznych podkładów i skrzypiec.

Chcielibyśmy pomóc mu finansowo w jego marzeniu o stworzeniu albumu, podczas gdy on walczy ze swoją chorobą, bo muzya to jego koło ratunkowe.

Arthur jest absolwentem Teachers College na York University, i prowadzi własną dzaialność więc nie ma planu ubezpieczenia. Oczywiście nie jest w stanie zarobiać pieniędzy w tym trudnym czasie i chcielibyśmy pomóc mu w opłaceniu rachunków medycznych i kosztów utrzymania (w tym pożyczek studenckich).

Pomóż nam pomóc Arthurowi.

Zapisz datę: Koncert dla Artura odbędzie się w niedzielę, 8 marca 2020 r. od 15.00. do 19:00 w Relish Bar & Grill (511 Danforth Avenue). Wśród wykonawców muzycznych znajdą się Arthur Boomin (mamy nadzieję), Siona Majewski, Linda Lavender Band, Greystone i inni. Będziemy podawać szczegóły.

Linda Lavender 

 

 

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.