Czy pitbule będą znowu legalne w Ontario?

0

Projekt ustawy poselskiej zgłoszony przez posłów Ricka Nichollsa i Davida Picciniego, postulujący zniesienie zakazu hodowli i posiadania pitbuli w Ontario, jest przedmiotem debaty w Queen’s Park.

Nicholls powiedział, że wszystkie psy mogą być źródłem radości dla ich właścicieli i społeczności, jeśli są wychowywane w sposób odpowiedzialny. Wszystkie psy mogą stać się niebezpieczne, jeśli właściciele są nieodpowiedzialni, a przestępcy wychowują je tak aby były agresywne ”- powiedział.

Nicholls wyjaśnił, że zdał sobie sprawę, że ustawodawstwo zabraniające hodowli poszczególnych ras nie działa, gdy kilka lat temu policja zlikwidowała nielegalny gang organizujący walki psów. Pitbule ta znalezione musiały zostać wywiezione z prowincji, aby uratować im życie.

„Dlaczego dyskryminujemy pitbule? Rozmawiam z właścicielami pitbuli w całej prowincji i w całej Ameryce Północnej, którzy kochają swoje psy i wiedzą, jak się nimi opiekować. ”

Rząd McGuinty’ego zabronił posiadania pitbuli w 2005 roku.

Nie jest jasne, czy zakaz faktycznie spowodował zmniejszenie ugryzień i ataków psów. Kanadyjska prasa poinformowała w 2016 r., że Ontario nie gromadzi takich danych i nie reguluje, czy i w jaki sposób gminy zbierają i przechowują takie dane.

Niektóre gminy zbierają dane o ugryzieniach przez psy i takie dane za 2018 r. pokazują, że z 1429 ugryzień psów 13 było spowodowanych przez pitbule.

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.