Expose premiera, show Brauna i pomyłki w głosowaniach w Sejmie

0

Rząd Mateusza Morawieckiego uzyskał wotum zaufania, nieoczekiwanie z “poparciem” dwójki posłów KO, PiS wycofało się z projektu dot. 30-krotności składki na ZUS, Adrian Zandberg wygłosił przemówienie, które podbiło sieć, a swoiste show dał poseł Konfederacji Grzegorz Braun. We wtorek w Sejmie temperatura była naprawdę wysoka.

Według oficjalnych wyników Marek Hok i Gabriela Lenartowicz z KO zagłosowali za udzieleniem wotum zaufania nowemu rządowi. Poseł Jacek Protas z kolei wstrzymał się od głosu.

Emocje w Sejmie wzbudzał pomysł sfinansowania 13. emerytury z funduszu dla niepełnosprawnych; projekt został skierowany do Komisji Finansów Publicznych.

Podczas dyskusji na temat rządowego projektu podwyższenia akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe poseł Konfederacji – Konrad Berkowicz – zacytował na mównicy sejmowej fragment tekstu piosenki Kazika Staszewskiego.

Sprawa 30-krotności składki ZUS, a raczej brak porozumienia w obozie Zjednoczonej Prawicy, był przyczyną pilnego spotkania Jarosława Kaczyńskiego, Jarosława Gowina oraz Zbigniewa Ziobry.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.