Koniec bezpłatnych gazet

0

Ta wiadomość została ogłoszona pracownikom we wtorek. Firma Torstar Corp. likwiduje swoje codzienne bezpłatne gazety StarMetro w całej Kanadzie.

Ostatnie wydania w Toronto, Vancouver, Edmonton, Calgary i Halifax zostaną wydane 20 grudnia 2019 r.

„Będziemy publikować wyłącznie online poza Ontario, ponieważ coraz więcej naszych czytelników dojeżdżających do pracy korzysta ze smartfonów, laptopów i tabletów, aby uzyskać dostęp do swoich wiadomości w drodze do pracy i z pracy”, powiedział Torstar w oświadczeniu dla CityNews.

„Tendencja ta, w połączeniu z odpowiednim spadkiem ilości reklam drukowanych, zmniejszyła potrzebę wydawania codziennej bezpłatnej gazety dla dojeżdżających do pracy w tych miastach”

Zmiana spowoduje utratę 73 miejsc pracy.

W październiku Torstar ogłosił, że wstrzymuje kwartalne dywidendy po zgłoszeniu strat kwartalnych w wysokości 40,9 mln dol. Akcje Torstar, które osiągnęły do ​​ponad 30 dol. w styczniu 2004 r., spadły do ​​0,50 centów.

„Ta trudna decyzja została podjęta po dogłębnym przeglądzie opcji dla prasy drukowanej” – napisał John Boynton, prezes Torstar, w notatce wysłanej do pracowników we wtorek.

„W ostatnich miesiącach ilość reklam w druku znacznie spadła do zbyt niskiego poziomu, aby było to opłacalne komercyjnie” – napisał.

Boynton powiedział, że pracownicy otrzymali zawiadomienia o zwolnieniach i wyjaśnienia dotyczące przysługujących im odpraw.

„Już wkrótce ujawnimy informacje o dalszym rozszerzeniu naszej obecności cyfrowej w Kanadzie”, napisał w liście do pracowników.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.