Lech Wałęsa przemawia na Harvardzie

1

Lech Wałęsa wygłosił przemówienie na Harvardzie z okazji 30 lat od przełomu wydarzeń 1989 r. w Polsce i Europie. Były prezydent mówił m.in. o potrzebie przejęcie roli światowego lidera przez Stany Zjednoczone.

Przemówienie zostało wygłoszone w ramach Forum im. Johna F. Kennedy’ego Juniora. “Zaszczyt wygłoszenia wykładu w czasie Forum im. Johna F. Kennedy’ego Juniora nie przypadł żadnemu Polakowi w historii” – podkreślono w informacji prasowej.

Wykładu wysłuchali studenci uczelni. Na początku wystąpienia Wałęsa zachęcał zgromadzonych, aby zostawali politykami. – Gdybym miał wasze pieniądze i doświadczenie, miałbym nie jednego Nobla, ale z dziesięć. Ja byłem zwykłym elektrykiem – przekonywał.

– Kiedyś rozmawiałem z wieloma prezydentami, premierami, nawet królami. Mówili mi, że nigdy nie pokonamy komuny – wspominał laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

  1. Amerykanie od samego początku wiedzieli o agenturalnej przeszłości Wałęsy. Są na to solidne dowody. Ale chwalili go i chwalą do dzisiaj, bo zawsze służył ich interesom, wzmacniał ich wpływy na Polskę, szczególnie w okresie swojej prezydentury. Zresztą oni chwalą każdego, kto pomaga w umacnianiu polityki mocarstwowej USA, dlatego ich opinie o nim są dla mnie niewiele warte. Ale zgoła inaczej postrzega go już większość Polaków. Skleretyk nie rozumie, że swoim zachowaniem i stylem ubierania się przynosi wstyd nam wszystkim. Czy polityk w stroju aktora kabaretowego może budzić respekt? W tą egzotyczną koszulkę był ubrany nie tylko podczas tej wizyty na uczelni w Harvardzie i w Białym Domu lecz nawet w kościele, na pogrzebie George’a Busha. Dobrze, że przynajmniej ostatnio rzadziej zakłada na nos te żółte okulary nadające się na plażę lub do spawania.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.