Małe żółwiki pojawiły się na Wyspach Galapagos po raz pierwszy od 100 lat!

0

Po raz pierwszy od ponad wieku na Wyspach Galapagos pojawiły się małe żółwiki. Ekolodzy pracowali nad tym od dziesięcioleci i się udało.

Oryginalne pochodzenie tego żółwia to oczywiście Wyspy Galapagos, znajdujące się na archipelagu położonym na zachód od Ekwadoru na Oceanie Spokojnym. Wyspy te mogą być też znane z wizyty sławnego Charlesa Darwina. Czas, który tam spędził znacznie wpłynął na rozwój jego teorii doboru naturalnego.

Żółw z Galapagos jest największym na świecie. Żółwie te mogą posiadać więcej niż pięć stóp i ważyć do 550 funtów. Ich średnia długość życia wynosi ponad 100 lat, a najstarszy żółw zapisany w historii żył aż 152 lata. Żółwie Galapagos żyją powolnym i prostym życiem. Drzemią do 16 godzin dziennie i uwielbiają wygrzewać się na słońcu. Ich dieta składa się z trawy, liści i kaktusów. Ponieważ mają tak wolny metabolizm to wewnętrznie gromadzą duże ilości wody, dlatego mogą spędzić nawet rok bez jedzenia i picia.

WIĘCEJ

 
Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.