Manchester United niezagrożony w fazie pucharowej Ligi Europy

0

W czwartkowy wieczór Manchester United rozbił na Old Trafford Partizana Belgrad 3:0 w meczu 4. kolejki grupy L Ligi Europy. Dzięki wygranej Czerwone Diabły zagwarantowały sobie awans do fazy pucharowej.

Piłkarze Manchesteru United wypracowali sobie ogromną przewagę w konfrontacji z Partizanem. Goście przez całe spotkanie nie potrafili choćby zagrozić bramce strzeżonej przez Sergio Romero. Nie oddali żadnego celnego strzału. Gospodarze do przerwy prowadzili już 2:0 po trafieniach Masona Greenwooda i Anthony’ego Martiala. Kilka minut po zmianie stron przyjezdnych dobił jeszcze Marcus Rashford. Zdecydowane prowadzenie ostudziło zapędy ofensywne Czerwonych Diabłów i więcej goli na Old Trafford nie oglądaliśmy. Ekipa z Premier League po czterech seriach spotkań przewodzi tabeli grupy L i jako jedyna w tej stawce może świętować już awans.

Znacznie gorzej tę serię spotkań będą wspominać gracze Łudogorca Razgrad. Bułgarski zespół rywalizację z Espanyolem kończył w dziewiątkę i przegrał aż 0:6. Jacek Góralski wyleciał z murawy w pierwszej połowie spotkania. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera zgromadzili na swoim koncie 10 punktów i zakwalifikowali się do kolejnej fazy rozgrywek na dwie kolejki przed zakończeniem rywalizacji grupowej.

Bliscy tego celu są również zawodnicy AZ Alkmaar, którzy w czwartkowy wieczór zmiażdżyli na wyjeździe Astanę 5:0. Jeszcze wyższej porażki w tej serii spotkań Ligi Europy doznał Łudogorec Razgrad. Bułgarski zespół dotychczas bardzo dobrze spisywał się w tych rozgrywkach, plasując się na drugim miejscu po trzech kolejkach. Tym razem przegrał jednak wyjazdowe starcie z Espanyolem Barcelona aż 0:6. Już po dwunastu minutach goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Rafaela Forstera. Jeszcze przed przerwą za drugi żółty kartonik murawę musiał również opuścić Jacek Góralski.

Grając w dziewiątkę piłkarze z Razgradu nie byli w stanie nawiązać równej walki z przeciwnikami. W pierwszej odsłonie gospodarze podwyższyli na 3:0, a po zmianie stron dokończyli dzieła zniszczenia.

Manchester United – Partizan Belgrad 3:0

Bramki: Greenwood (21.), Martial (33.), Rashford (49.)