Nauczyciele szkół średnich idą na strajk

0

Nauczyciele szkół średnich w Ontario rozpoczną w przyszłym tygodniu włoski strajk.

Federacja nauczycieli szkół średnich w Ontario (OSSTF) powiedziała w komunikacie, że jej członkowie rozpoczną pikietowanie i stopniowe wycofywanie usług administracyjnych.

Pikiety nie będą miały miejsca w godzinach szkolnych, a wycofanie usług nie wpłynie na naukę uczniów, jak podkreśla OSSTF w komunikacie.

„Członkowie Federacji będą angażować się w pikiety informacyjne przed lub po zajęciach szkolnych, lub w porze obiadowej, jako że celem jest edukowanie społeczeństwa o destrukcyjnych planach rządu Forda dotyczących finansowanego ze środków publicznych systemu oświatowego Ontario oraz negatywny wpływ, jaki te plany będą miały na warunki nauki uczniów w całej prowincji ”, czytamy w komunikacie.

„Pikiety informacyjne nie zakłócą normalnego dnia w szkole i nie będą miały wpływu na naukę w klasie. Nauczyciele po prostu przekażą informacje rodzicom i ogółowi społeczeństwa. ”

Na początku tego tygodnia nauczyciele szkół średnich zdecydowanie zagłosowali za podjęciem akcji strajkowej.

Protesty są reakcją na plany rządu Forda dotyczące zwiększenia liczebności klas, a także ostatnie ustawy ograniczające podwyżki dla wszystkich pracowników sektora publicznego do jednego procenta rocznie przez najbliższe trzy lata.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.