Oni odeszli od nas w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy

0
 
Minione dwanaście miesięcy to dla nas niepowetowana strata dwojga bardzo bliskich przyjaciół, którzy przez lata byli blisko związani z Gazetą. Nina Geysztor – Zawirska, felietonistka nie bez kozery nazywana ostatnią damą Polonii kanadyjskiej, odeszła od nas po ciężkiej chorobie 17 lipca, a Edward Wójciak, dziennikarz i autor kilku popularnych książek zmarł nagle w swoim rodzinnym domu w Tomaszowie Mazowieckim 3 sierpnia – za wcześnie, nagle… Do dzisiaj nie możemy wypełnić pustki po Nich. 
 

Nina Geysztor Zawirska (1925-2019)

 

Edward Wójciak  (1948 – 2019)

Nie możemy nie wspomnieć o osobach, które były blisko Gazety i również będzie nam ich bardzo brakowało. Do nich należy Leszek Kociuba, oddany społecznik, który zmarł 16 lutego w Toronto, Winicjusz Gurecki, poeta, opozycjoanista z lat PRL, który zmarł  28 czerwca w Mississaudze czy prof. Florian Śmieja zmarły 4 września 2019 w Mississaudze, polski poeta, tłumacz, badacz literatury hiszpańskiej.
 
Oto wspomnienia o tych, którzy odeszli w ciągu minionych dwunastu miesięcy. Zobaczmy, kogo pożegnaliśmy.
Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.